Televizyon
12 Nis 2014 12:51 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 16:05

İbrahim Şahin'i istifaya çağıran RTÜK üyesi için TRT'den şok açıklama!

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyesinin çağrısı üzerine kurumdan bir açıklama yapıldı.

Google Haberlere Abone ol
RTÜK üyesi Ali Öztunç, Karşı gazetesine verdiği röportajda TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin'i TRT'nin tarafsızlığını kaybettiği gerekçesiyle eleştirdi ve istifaya çağırdı.

Öztunç'un bu çağrısı üzerine bugün TRT'den şu açıklama yapıldı:

"11.04.2014 tarihli Karşı Gazetesi’nde, RTÜK üyesi Sayın Ali Öztunç, “Şahin görevden alınmalı” başlığıyla bir röportaj vererek; TRT, Genel Müdürü İbrahim Şahin hakkında asılsız beyanlarda bulunmuştur.
RTÜK Üyesi Ali Öztunç, Karşı Gazetesi’ne verdiği röportajda, TRT’nin tarafsızlığını kaybettiğini, bu yüzden de Genel Müdür’ün istifa etmesi gerektiğini belirtmiştir.
50. yılını kutlayan TRT Kurumu, başarılı bir seçim yayıncılığı yapmıştır.
TRT, 2014 Yerel Seçimleri’nde; tüm siyasal partilere tarafsız biçimde yaklaşmış ve yayınlarında asla belirli bir partiyi tutmamıştır.
RTÜK üyesi Sayın Ali Öztunç, bir siyasal partinin tercihiyle RTÜK üyeliğine seçilerek; kamu görevi yapmaktadır. Kamu görevi boyunca tarafsız olması gereken Sayın Öztunç, TRT’yi doğrudan hedef alıp; siyasal polemiklerle de TRT Genel Müdürü’ne haksız ithamlarda bulunmaktadır.
Kamu görevi yapan Sayın Öztunç’un, bir başka kamu görevlisini istifaya davet etmesi düşündürücüdür!
Kamu görevini yaparken, olması gereken tarafsız yönetimi unutup; kendisini makama getiren siyasal partinin basın sözcüsü gibi demeçler veren Sayın Öztunç; TRT kurumunun saygınlığına, tarafsızlığına ve güvenilirliğine zarar veremeyecektir.
Tarafsızlığını kaybetmiş bir RTÜK üyesi, bir başka kamu görevlisini istifaya davet edecek en son kişidir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."