Politika
13 Haz 2022 18:14 Son Güncelleme: 13 Haz 2022 18:20

İBB'de 'başkan vekaleti' krizi çıktı! CHP'li isimden İmamoğlu'na eleştiri

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 11-12 Haziran tarihlerine denk gelen şehir dışı ziyaretinde başkanlık vekaletini CHP'li Hüseyin Aksu'dan alarak İYİ Partili Akın Gürkan'a verdi. Bu değişiklik dikkat çekerken eski İBB Meclis Üyesi CHP'li Hüseyin Sağ, "20 yıldır İBB Meclisini takip ederim, ilk defa böyle bir uygulamaya denk geliyorum. İBB CHP'li Meclis üyeleri yeterli değil demek ki." dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 11-12 Haziran tarihlerinde şehir dışı programında olması nedeniyle koltuğunu vekaleten İYİ Partili İBB Meclis Üyesi Akın Gürkan'a verdi.

 VEKALETİ YARDIMCISINA VERMEDİ

İmamoğlu'nun daha önceki şehir dışı programlarında yerine vekalet eden ve başkan yardımcısı olarak görevde bulunan CHP'li İBB Meclis Üyesi Hüseyin Aksu yerine Gürkan'ı seçmesi dikkat çekti.

 İmamoğlu'nun vekalet için ilgili makamlara gönderildiği yazıda şu ifadeler yer aldı: "11.06.2022, 12.06.2022 tarihleri arasında 2 gün il dışında olacağımdan, bu süre zarfında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Vekaleti görevi, Meclis Üyesi Sayın Akın Gürkan tarafından yürütülecektir"

 "İLK DEFA BÖYLE BİR UYGULAMA DENK GELİYORUM"

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan eski İBB Meclis Üyesi CHP'li Hüseyin Sağ, "20 yıldır İBB Meclisini takip ederim, ilk defa böyle bir uygulamaya denk geliyorum. CHP'li Meclis üyeleri yeterli değil demek ki." dedi.