Gündem
20 Şub 2024 22:45 Son Güncelleme: 21 Şub 2024 00:33

'İBB Haber' sayfasından kafaları karıştıran 'İETT' paylaşımı! Murat Kurum'un ekibinden cevap

İBB ve Ekrem İmamoğlu haberlerini paylaşımlarında bulunan 'İBB Haber' adındaki X hesabının son yaptığı 'İETT'de neler oluyor?' paylaşımı kafaları karıştırdı. Paylaşımın ardından AK Parti İBB Adayı Murat Kurum'un ekibinden de açıklama geldi.

X platformunda 674 bin takipçisi bulunan 'İBB Haber' isimli hesaptan akşam saatlerinde yapılan bir paylaşım dikkatleri çekti. 'İETT'de neler oluyor?' başlıklı videoda çeşitli iddialar yer aldı.

KURUM'UN EKİBİNDEN AÇIKLAMA

Yine X’te İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Ekrem İmamoğlu haberleri paylaşan 336 bin takipçili 'Büyükşehir Çalışıyor' isimli hesaptan da İBB Haber'in videosu retweet yapıldı.

Sosyal medyada gündem olan paylaşımların ardından AK Parti İstanbul adayı Murat Kurum'un ekibinden de bir açıklama geldi.

Açıklamada söz konusu hesabın kendileriyle ilgili olmadığının altı çizildi.

"HESAPLA İLGİLİ YAYILAN BİLGİLER DOĞRU DEĞİL"

Diğer yandan 'İETT' videosunu silen 'Büyükşehir Çalışıyor' adlı hesaptan da bir açıklama yapıldı.

Hesaplarında yönetimin kontrolü dışında bir etkinlik gerçekleştiği ifade edilirken "Bu durumu çözmeye çalışıyoruz. Ancak hesaba yönelik spam saldırısı nedeniyle hesabın fonksiyonlarında da sorun olduğunu görüyoruz. Hesapla ilgili bilgiler yayılan bilgiler doğru değildir. Kamuoyunun dikkatine sunarız." açıklaması yapıldı.

 

"İMAMOĞLU BUNDAN SONRA BİZİM İÇİN İBB BAŞKAN ADAYLARINDAN SADECE BİRİDİR, ANLAMI VE MANASI BU KADARDIR"
"20 Şubat 2024 tarihine not." diye başlayan başka bir paylaşımda ise, İBB Haber, Eylül 2019’dan bugüne İstanbul’un sorunlarını ve umutlarını hak, hukuk ve adalet temelinde dile getirmeyi ilke edinmiş bir haber kanalı olduğunu belirten sayfanın açıklaması şu şekilde:

"Bugüne dek zor koşullarda nöbetini tuttuğumuz bu kavramların içi, karanlık ve organize bir koltuk sevdası yapılanması tarafından -adeta yemin edilmişçesine- boşaltılmaya başlanmıştır.

Bunun en önemli örneğini Cumhuriyet Halk Partisi Kurultayı’nda yaşadık.

İBB Haber olarak bu süreçte parti içi çekişmelerin ve koltuk kavgalarının bir parçası haline getirilmek istensek de buna izin vermedik. Genel başkan değişimi sonrasında ise kamuoyunun gözü önünde Sayın Kılıçdaroğlu’na yönelik kesintisiz devam eden organize itibar suikastine üzüntüyle şahitlik ettik.

İstanbul’un kaynaklarını adeta bir ahtapot gibi saran, kendilerine biat etmeyen herkese karşı öfke kusan zihniyet bizim şahsımıza karşı bir güvenlik tehdidi olmakla beraber bizden çok daha önemli olan Cumhuriyet Halk Partisi’ne büyük bir tehdit haline gelmiştir.

İBB Haber olarak İstanbul’u saran bu organize kötülükten uzak olduğumuzu sizlere bildirmek isteriz.

Sayın Ekrem İmamoğlu bundan sonra bizim için İBB adaylarından sadece biridir. Anlamı ve manası bu kadardır.

Bundan sonraki süreçte mücadelemiz adeta bir adalet yürüyüşü bir adalet arayışı olarak devam edecektir. "

TEHDİT İDDİALARI
İBB Haber yaptığı başka bir paylaşımda İETT'deki skandalları gün yüzüne çıkardıkları için tehdit edildiklerini iddia eden bir açıklama yaptı.

İBB Haber yaptığı açıklamada: "Gündeme getirdiğimiz İETT skandalına ilişkin kamuoyuna açıklama yapmak yerine tehdit yoluna başvuranlar hakkında yasal tüm haklarımızı kullanacağız." ifadelerini kullandı.

'İBB HABER' İBB TARAFINDAN MI FONLANIYORDU?
Ekrem İmamoğlu'na yakınlığıyla bilinen Gazeteci Mehmet Andaç'ın "İBB Haber" sayfası ve Ümit Kaya ile ilgili sosyal medya hesabı X'ten yaptığı bir paylaşım, akıllara "İBB Haber, İBB tarafından resmi olarak fonlanıyor muydu?" sorusunu getirdi.

Andaç yaptığı paylaşımda, "İBB Haber" sayfasını para karşılığı satan ve Ekrem İmamoğlu aleyhine paylaşımlar yapan Medya AŞ çalışanı Ümit Kaya’nın iş akdinin feshedildiğini duyurdu.

Andaç, hem Medya AŞ'nin hem de İETT'nin Ümit Kaya hakkında yarın çok sayıda suç duyurusunda bulunup dava açacağını belirtti.