Polemik & Kulis
27 Nis 2018 18:47 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:11

Hürriyet'ten ilk istifa eden isimdi...Melis Alphan hangi gazetede yazacak? (Medyaradar/Özel)

Melis Alphan Doğan Medya Grubu'nun Demirören Holding'e satılmasının hemen ardından istifa ederek ayrılmıştı...

Doğan Medya Grubu'nun Demirören Holding'e satılmasının hemen ardından kendi isteğiyle Hürriyet Gazetesi'nden istifa eden Melis Alphan'ın yeni adresi belli oldu.

Hürriyet Gazetesi'ndeki köşe yazılarına son verdiğini Twitter hesabından “Bu uzun, heyecanlı ve güzel yolculukta beraber yürüdüğüm tüm arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler” ifadeleriyle duyuran Alphan kısa aradan sonra medyaya geri dönüyor.

Alphan, Cumhuriyet Gazetesi ile el sıkıştı, ilk yazısı da Pazartesi günü Cumhuriyet Gazetesi'nde olacak.

Alphan Cumhuriyet Gazetesi'nde yazmaya başlayacağını böyle duyurdu:
MELİS ALPHAN KİMDİR?

Gazetecilik mesleğinin Radikal isimlerinden Melis Alphan 1978 yılında dünyaya geldi. İzmir Amerikan Koleji ardından Londra’da London Institute’ta Lisans eğitimini tamamladı.

Radikal Gazetesi bünyesinde 2001 yılında gazetecilik mesleğine adım atmıştır. Mesleğe muhabir olarak başlayan Melis Alphan daha sonra Milliyet’te muhabirlik ve editörlük yapmış, 2009 yılında ise Hürriyet’te çalışmaya başlamıştır.

Hürriyet gazetesinde köşe yazarı olarak çalışmaya başlayan Melis Alphan bugüne kadar Gazeteciler Cemiyeti’nin En İyi Röportaj Ödülü ile birlikte bir çok gazetecilik ödülünün sahibi olmuştur. Ayrıca Peki Konuşalım ve Moda Moda Dedikleri isimli iki kitabın yazarıdır.

Gazeteci, yazar Melis Alphan, Mart 2018’de Doğan Medya Grubu’nun Demirören Holding’e  satışına dek Hürriyet Gazetesinde köşe yazarlığı yapmayı sürdürdü. Bir dönem Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yardımcısı olarak görev yapan Umut Alphan ile evlidir. Alphan, ana akım medyada kadın sorunu ve LGBTİ haberini en sık gündeme getiren isimlerden biriydi.