Gündem
22 Kas 2018 09:03 Son Güncelleme: 22 Kas 2018 09:10

Hürriyet'ten çok sert Ayşe Arman açıklaması!

Ayşe Arman'ın röportaj karşılığı para aldığı yönündeki iddialara, gazetesi Hürriyet'ten çok sert bir tepki geldi.

Hürriyet gazetesi yazarı Ayşe Arman ve gazetenin bazı yazarlarıyla ilgili para karşılığı yazı ve röportaj yayınladıkları iddiaları gündeme gelmişti.

Hürriyet gazetesi, bu iddialara yayınladığı yazılı bir açıklamayla çok sert yanıt verdi. Gazetenin İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal imzasıyla yayınlanan açıklamada; söylentilerin asılsız olduğu belirtildi ve bunun yazarlara yönelik bir karalama kampanyası olduğu ifade edildi.

İşte, o açıklama:

"Son günlerde, başta Ayşe Arman olmak üzere gazetemiz yazarlarına yönelik bir karalama kampanyası kamuoyunun gündemini meşgul etmektedir.

Türk basının ‘amiral gemisi’ olan Hürriyet Gazetesi, güçlü yazar ve muhabir kadrosu ile 70 yıldır Türkiye gündemini belirlemektedir.

Bu vasfından ötürü gazetemiz, başta sosyal sorumluluk çalışmaları olmak üzere geniş kitlelere ulaşmak isteyen tüm sektörler ve projeler için en çok tercih edilen yayın organlarının başında gelmektedir.

Proje yönetimi kapsamında paydaş sıfatıyla pek çok kurumla reklam işbirliği yapan Hürriyet Gazetesi, ‘haber değeri’ anlayışından ödün vermeden bu işbirliklerini haber içeriği olarak da kamuoyuna ulaştırmaktadır. Özellikle yazarların katılımı ile gerçekleştirilen bu tip çalışmalarda, projeyi gerçekleştiren kurum ile gazetemiz arasındaki reklam anlaşması haricinde gazetecileri bağlayan herhangi bir ticari işbirliği söz konusu olmamıştır. Dolayısıyla gazetemiz yazarlarının da herhangi bir proje komisyonu ile çalışması mevzu bahis değildir.

Bu vesile ile Hürriyet Gazetesi ve yazarlarına yöneltilen bu ithamın gerçek dışı olduğunu belirtmek isteriz.

Gazetemiz 70 yıldır olduğu gibi bundan sonra da gündemi belirlemeye, ses getiren haber çalışmalarına imza atmaya ve projeler geliştirmeye devam edecektir.

Saygılarımızla,

Mehmet Soysal
Hürriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı"