Polemik & Kulis
12 Kas 2019 09:56 Son Güncelleme: 12 Kas 2019 10:09

Hürriyet'ten ayrılan ödüllü gazeteci nereyle anlaştı? (Medyaradar/Özel)

Doğan Grubu'ndan Demirören Holding'e satılan Hürriyet gazetesinde eve tebligat yoluyla işten çıkarılan gazeteciler arasında bulunan Kenan Başaran'ın yeni adresi belli oldu.

Saran Group markalarından Radyospor ve Ajansspor kadrosuna önemli bir ismi daha dahil etti. 2013 yılından beri Hürriyet Gazetesinde editör ve yazar olarak çalışan deneyimli gazeteci Kenan Başaran, bundan sonra kariyerine Radyospor ve Ajansspor’da devam edecek.

Kenan Başaran’ın hazırlayıp sunacağı “Soyunma Odası”, sporu yorumlayacak önemli isimleri ile birlikte 14 Kasım Perşembe günü, Türkiye'nin ilk ve en çok dinlenen spor radyosu olarak bilinen Radyospor’da yayın hayatına başlıyor.

Usta gazeteci her Perşembe ve Cuma günleri saat 18:30 – 20:00 arasında “Soyunma Odası”nda sporseverler ile buluşacak 

Başaran, ayrıca Türkiye'nin en çok takip edilen spor sitelerinden olan Ajansspor’da, köşe yazısı ve spora dair haberlerini okurları ile buluşturmaya devam edecek.

Kenan Başaran Kimdir?

1999’da Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü Bilişim Anabilim Dalı’ndan mezun olan Başaran 2003’te ise Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Bilişim Yüksek Lisans programını tamamladı.

Referans, Radikal ve Hürriyet'te çalışan Başaran'ın Arkadan Müdahale ve Sivas-Kayseri isimli iki kitabı bulunuyor.

Ödüllleri

2005 TGC Sedat Simavi Radyo Belgeseli Ödülü, 2008 Nezih Demirkent Ulusal Basın Ödülü,2012 TSYD Araştırmacı Gazetecilik Ödülü, 2017 TSYD Yılın Spor Kitabı Ödülü