Polemik & Kulis
17 Kas 2019 19:52 Son Güncelleme: 17 Kas 2019 21:31

Hürriyet'ten ayrılan başarılı gazeteci nereyle anlaştı? (Medyaradar/Özel)

Demirören Medya Grubu bünyesinde yayın yapan Hürriyet gazetesinde eve tebligat yoluyla işten çıkarılan gazeteciler arasında bulunan İpek Özbey'in yeni adresi belli oldu.

Doğan Grubu'ndan Demirören Holding'e satılan Hürriyet gazetesinde eve tebligat yoluyla işten çıkarılan gazeteciler arasında bulunan İpek Özbey'in yeni adresi belli oldu.

İpek Özbey Cumhuriyet Gazetesi ile anlaştı.

Özbey'in Cumhuriyet kadrosuna katıldığını gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya, sosyal medya hesabından duyurdu.

Küçükkaya, "Yarını bekleyemedim... Söyleşileriyle gündem yaratan İpek Özbey Cumhuriyet’te. İlk söyleşi 2 Aralık’ta... İpek Özbey’e “Cumhuriyet ailesine hoş geldin” diyor, ilk söyleşisini Cumhuriyet okurları gibi ben de sabırsızlıkla bekliyorum..." diye yazdı.

İpek Özbey de bu paylaşımın ardından, "Yuvama döndüm, sevgiyle karşılandım, gururla çalışacağım... artık her pazartesi söyleşilerimle ben de Cumhuriyet’teyim..." açıklamasını yaptı.

İşte o paylaşımlar:

İPEK ÖZBEY KİMDİR?

1973'te İstanbul'da doğan Özbey, gazeteciliğe İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde okurken Günaydın'da başladı.
 
NTV, Cumhuriyet Gazetesi ve CNN TÜRK'ün de aralarında bulunduğu pek çok gazete, dergi ve televizyon kanalında çalıştı. Özbey son olarak Hürriyet Gazetesi'nde görev yapıyordu.
 
Özbey, Cumhuriyet Dergi için de röportajlar yapıyor.