Polemik & Kulis
09 Haz 2017 09:43 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 22:45

Hürriyet'in sembollerindendi; geri döndü, künyeye girdi! İşte Hürriyet'in yeni künyesi! (Medyaradar/Özel)

Fikret Bilâ’nın genel yayın yönetmenliği görevine getirilmesinden sonra Hürriyet’te ilk değişim gerçekleşti. Künyeye kim girdi?

Hürriyet gazetesinin efsane ismi, çalışanların ‘Hasan abisi’ geri döndü. Hürriyet’te 25 yıl görev yaptıktan sonra Ocak 2015’te yaşanan tenkisatta gazeteyle anlaşarak yollarını ayıran ve emekli olan Hasan Kılıç yeniden gazetede çalışmaya başladı.

Ayşe Arman’ın 7 Şubat’ta kaleme aldığı “Bir Hasan Kılıç geçti Hürriyet’ten” başlıklı yazısında belirttiği gibi Hürriyet’te 25 yıl, meslekte ise 37 yılını doldurduktan sonra buruk bir şekilde Hürriyet’ten ayrılan Hasan Kılıç, bugün itibarıyla künyeye girdi.

Hasan Kılıç eskiden olduğu gibi “Patron Temsilcisi ve Sorumlu Müdür” ünvanıyla künyede yerini aldı.Kılıç’tan sonra bu görevi üstlenen ve başarıyla sürdüren İzzet Doğan ise künyede üst sıralara çıkarak Yazıişleri Müdürleri arasına girdi.

İzzet Doğan bundan sonra Yazıişleri Müdürü olarak görevini sürdürecek. Doğan'ın katılımıyla Hürriyet Gazetesi'nde Yazıişleri Müdürü sayısı 6'ya yükseldi.

İşte Hürriyet'in yeni künyesi:MEDYARADAR/ÖZEL