Polemik & Kulis
03 Şub 2020 12:52 Son Güncelleme: 03 Şub 2020 13:06

Hürriyet’in deneyimli ismi İBB ile el sıkıştı! Hangi pozisyonda çalışacak?

Hürriyet Gazetesi’nden ayrılan deneyimli isim İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile anlaştı.

Google Haberlere Abone ol

Hürriyet Gazetesi’nde yaşanan değişim sonrası işini kaybeden Haber Araştırma Müdürü Mesude Erşan’ın yeni adresi belli oldu.

Medyaradar’ın ulaştığı bilgilere göre; deneyimli isim bundan böyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde görev yapacak.

Erşan’ın İBB’de Şehir Hatları İşletmesi Kurumsal İletişim Uzmanı olduğu öğrenildi.

Uzman bir sağlık muhabiri olan Mesude Erşan’ın Hürriyet Gazetesi’nde 30 yıla yakın bir deneyimi bulunuyordu ve 2018 yılının sonlarına doğru Haber Araştırma Müdürü olarak atanmıştı.

MESUDE ERŞAN KİMDİR?

İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu'ndan mezun oldu. Ardından 4 dönem mezun veren dönemin Hürriyet Vakfı Erol Simavi Özel İletişim Okulu'nda bir yıl gazetecilik eğitimi aldı. 1991'de Hürriyet gazetesine girdi. İstihbarat Servisi'nde başladığı meslek hayatına aynı gazetenin hafta sonu eklerinde devam etti. Uzman sağlık muhabiri olan Erşan daha sonra Haber Araştırma Servisi'ne geçti. Erşan, servisin bağlı olduğu yazi işleri müdürü Gökçe Aytulu'nun HDN gazetesi genel yayın yönetmeni olması üzerine, Haber Araştırma Servisi Müdürlüğü'ne getirildi. Erşan meslek hayatı boyunca TGC'den iki başarı, farklı kurum ve kuruluşlardan çok sayıda ödüle layık görüldü.