Medya
03 Oca 2018 08:03 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 01:54

Hürriyet yazarı köşesinden duyurdu: THY’den Mesut Yılmaz kararı

Eski Başbakan Mesut Yılmaz ve eşi Berna Yılmaz, geçen günlerde Los Angeles’tan İstanbul’a uçarlarken oğulları hayatını kaybetmişti.

Eski Başbakan Mesut Yılmaz ve eşi Berna Yılmaz, geçen günlerde Los Angeles’tan İstanbul’a uçarlarken oğulları hayatını kaybetmişti. Aile bu acı haberi uçakta öğrenmesin diye uçağın business sınıfında WiFi yani kablosuz internet sistemi devre dışı bırakılmıştı.

Hürriyet gazetesi yazarı Uğur Cebeci, bugünkü yazısında olaya ilişkin bir ayrıntıyı gündeme getirdi. “THY üzerine düşen görevi yaptı ve o sınıfta uçan diğer 47 yolcuya birer mektup yazılarak özür dilendi” diyen Cebeci şunları yazdı: “Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’nın yazdığı mektupta, internet sisteminin neden kapatıldığı da açıkça anlatıldı. THY ayrıca o uçuştaki diğer 47 business yolcunun hesabına 7500 uçuş mili işleyeceğini bildirdi. Tek yön business class’ta mil kazanım hakkı da bu kadar zaten.

Böylece giderek büyüyen ve bir dünya markası haline gelen THY -iki arada bir derede kaldığı sorunu- en uygun biçimde çözmüş oldu.”