Medya
04 Haz 2018 10:24 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:41

Hürriyet Gazetesi'nin Ahmet Maranki pişmanlığı! 'Keşke tiraj kaygısıyla...'

Hürriyet gazetesi Okur Temsilcisi Faruk Bildirici, gazetenin Ahmet Maranki ile yaptığı röportaj dizisini eleştirdi.

Hürriyet gazetesi Okur Temsilcisi Faruk Bildirici, gazetenin Ahmet Maranki ile yaptığı röportaj dizisini eleştirdi.

“Belgrad Ormanı’na gömdüğü ‘talim şeyi’ni 24 Haziran seçimlerinden sonra çıkaracağını" söyleyen Maranki'nin doktor olmadığı halde 10 gün boyunca Hürriyet'te tıp dizisi yaptığını hatırlatan Bildirici; "keşke Hürriyet, altı yıl önce sırf tiraj kaygısıyla böyle bir insana sayfalarını açmamış olsaydı" dedi.

İşte Bildirici'nin yazısının ilgili bölümü:

"Tam altı yıl önceydi. Hürriyet’in Kelebek ekinde “Prof.Dr. Ahmet Maranki ile doğadan gelen şifa yöntemleri” başlıklı bir dizi yayımlandı. On gün süren bu dizi, o zaman doktorlar ve okurlardan çok eleştiri aldı. Ben de Okur Temsilcisi (Ombudsman) olarak hem Maranki, hem de önerdiği tıbbi yöntemlere yönelik eleştirileri bu köşede yayımladım.

“Sağlıkta sağlıklı gazetecilik” başlığını taşıyan bu yazımda, Maranki’nin tıp eğitimi olmadığı halde kendisini “Prof. Dr.” diye tanıtarak tıp doktoru olduğu izlenimi verdiğini de vurguladım.

Bir TV programında 'Belgrad Ormanı’na gömdüğü ‘talim şeyi’ni 24 Haziran seçimlerinden sonra çıkarmaktan' bahseden Maranki, bugünlerde bu nefret söylemiyle gündemde. Keşke Hürriyet, altı yıl önce sırf tiraj kaygısıyla böyle bir insana sayfalarını açmamış olsaydı."