Gündem
29 Ara 2017 17:05 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 01:54

Hürriyet Dünyası karıştı, Enes Batur'un Altın Kelebek'i geri alındı!

Altın Kelebek Ödülleri'nde Youtuber-Instagrammer kategorisi ödülü yer almış ve ilk ödül Enes Batur’a verilmişti

Hürriyet Dünyası karıştı, Enes Batur'un Altın Kelebek'i geri alındı!
Hürriyet'in 44 yıllık Altın Kelebek ödülleri geçtiğimiz günlerde sahiplerini bulmuştu. Bu yıl Youtuber-Instagramer kategorisi Altın Kelebek ödülleri arasında yer almış ve ilk ödül Enes Batur’a verilmişti.

Ödül töreninden sonra Enes Batur’un seslendirip yayınladığı videoda çocuklara kötü örnek olabilecek görüntüleri kamuoyunda ve Hürriyet dünyasında büyük tepkiye neden oldu.

Hürriyet’in farkındalık yaratmaya çalıştığı çocuk hakları konusunda Enes Batur’un sorumsuz yayını “Altın Kelebek jürisi tarafından kabul edilemez” bulundu. Altın Kelebek jürisi, "Hürriyet ilkelerini" ve kamuoyundan da gelen tepkileri dikkate aldığını belirterek Enes Batur’a verilen ödülü iptal etti.

İZZET ÇAPA VE FARUK BİLDİRİCİ DE ELEŞTİRMİŞTİ

Hürriyet gazetesi Kelebek ekinin düzenlediği Altın Kelebek ödüllerini eski Hürriyet yazarı İzzet Çapa sert şekilde eleştirmişti.

Çapa Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, Hürriyet Okur Temsilcisi Faruk Bildirici’nin yazısına da değinerek şu ifadeleri kullanmıştı:

“Faruk Bildirici bugün köşesinde Altın Kelebek gecesinde ‘En iyi Youtuber’ ödülü alan Enes Batur’u yerden yere vurmuş. Bu öylesine sert ve haklı bir eleştiri ki genç adamın videosunun linkini bile paylaşmaktan imtina etmiş.

Demiş ki ‘Videoyu özelikle paylaşmadım. Çünkü gerçekten de argoyu, küfrü geçtim, şiddet ve çocuk istismarı da var…’ E be kardeşim! Madem vaziyet Ombudsman’ın köşesinde paylaşılamayacak kadar rezalet, o zaman siz bu çocuğa o ödülü hangi akla hizmet verdiniz?!”