Medya
19 Kas 2020 08:39 Son Güncelleme: 19 Kas 2020 12:08

Hürriyet başyazarından Erdoğan'ın danışmanı Saraçoğlu'na tepki! 'Aklı evvel' çakma sağlıkçı!

Hürriyet başyazarı Osman Müftüoğlu, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’na tepki gösterdi. 

Hürriyet başyazarı iç hastalıklar uzmanı Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, yeni tip Koronavirüs'e (Covid-19) karşı ‘adaçayı-ebegümeci’ karışımı ile gargara yapılmasını öneren kimyager, akademisyen ve biyoteknoloji ve mikrobiyoloji uzmanı Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’na tepki gösterdi. 

Müftüoğlu yazısında, "Tarihimizin en büyük ve en ciddi sağlık tehditlerinden biriyle karşı karşıyayız. Üstelik tehdit uzadıkça uzuyor, ekonomik ve sosyal boyutlar da kazanıyor. Böyle bir durumda her zaman olduğu gibi, tabirimi hoş görün, 'eften püften' çözümler sunan, bu büyük salgına 'kelle paça, sarımsak-soğan' ile çözüm arayan sözde sağlıkçılar olabiliyor. Bu sözde sağlıkçılara şimdi de yolu herhangi bir tıp fakültesinin önünden bile geçmeyen 'unvanlı' ve 'aklı evvel' bir çakma sağlıkçı daha eklendi." düşüncesini dile getirdi.

Müftüoğlu, "O çakma sağlıkçı, şimdi de bize bu büyük salgını 'adaçayı-ebegümeci otu çayı' içerek savuşturabileceğimizi söylüyor. Ayıptır, yazıktır! Yapmayın, etmeyin, bilimi bu kadar küçümsemeyin! Konumuz, sorunumuz pandemi gibi ciddi ve hayati bir problemdir. Gelin böyle mühim konularda bari topa bir de siz girmeyin." görüşünü savundu. 

Yazının devamı için tıklayın