Magazin
11 Şub 2021 11:48 Son Güncelleme: 11 Şub 2021 12:59

Hüner Coşkuner’in ölmeden önce yazdığı şarkı ortaya çıktı! Sözleri yürekleri yaktı

Geçtiğimiz günlerde 57 yaşında hayatını kaybeden usta sanatçı Hüner Coşkuner’in son şarkısının kayıtları ortaya çıktı.

Google Haberlere Abone ol

Yakalandığı kemik iliği kanseri nedeniyle bir süredir tedavi gören Hüner Coşkuner, geçtiğimiz hafta hayata gözlerini yumdu. 57 yaşında hayata veda eden şarkıcının pazartesi günü cenazesi Karacaahmet Camii'nde kılınan öğle namazına müteakiben Karacaahmet Mezarlığı'na defnedildi. Hüner Coşkuner'in rahatsızlığı nedeniyle piyasaya çıkmayan şarkının detaylarını sanatçıyla çalışan orkestra şefi Onur Özelçağlayan anlattı.

"ŞARKILARINI AŞKLA OKURDU"
Sanatçının piyasaya çıkaramadığı şarkısından bahseden Özelçağlayan, "Hüner Hanım'ın ailesiyle görüşme fırsatım olmadı. İstedikleri zaman şarkıyı alıp hatırasını yaşatma adına çıkartabilirler" dedi. Coşkuner'le single çalışmasını yaptığı Can Stüdyoları'nda konuşan müzisyen, "Son kayıtları bu stüdyoda yaptık. Şarkılarını aşkla okurdu. En son şarkısının söz ve bestesi kendisine aitti. O yüzden ayrı bir özeniyordu. Okuma provalarını yapmıştık. Sadece şarkıyı çıkarması kalmıştı" dedi.

"SAĞLIK SORUNLARINDAN DOLAYI ÇALIŞMALARI ERTELEMİŞTİ"
Coşkuner'in sağlık sorunları nedeniyle single'ın çıkış tarihini ertelediğini anlatan Özelçağlayan, "Bir gün beni aradı. 'Sağlık sorunlarım var. Biraz erteleyebilir miyiz?' diye sordu. 'Tamam' dedim. Aradan bir iki ay geçti, aradım. 'Başlayalım mı?' diye sordum. 'Hastane işlerim bitmedi' dedi. Çalışmaya Ocak 2020'de başlamıştık. Aradan bir 10 ay geçti. Biz çalışmasına başladığımızda sıkıntısı yoktu" diye konuştu.

"İNSANCIL VE NAİF BİR KADINDI"
Hüner Coşkuner'in özel bir kadın olduğunu vurgulayan Özelçağlayan, "İnsancıl, çok naif bir kadındı. Birçok yardım derneğine, vakıflara para almadan konser verirdi. Sadece orkestranın parasını ödetirdi. Onun dışında tek kuruş almazdı. Kazanılan para derneklere kalırdı" dedi.

İşte son şarkı

Söz ve bestesi Hüner Çoşkuner'e ait olan şarkının bir bölümü şöyle:

"Yaşıyorum sanmışım ben senden önce

Yeniden buldum sanki seni görünce

Ne boşmuş dünya malı istemem dünyaları

Hayat ne güzel şey insan sevince"