Magazin
08 Şub 2020 12:16 Son Güncelleme: 08 Şub 2020 12:33

Hülya Koçyiğit'i yıkan haber! Yaşam mücadelesi veriyor!

Usta oyuncu Hülya Koçyiğit'in bir dönem oyunculuk da yapan kız kardeşi Nilüfer Çelenk, Bursa'da kaza geçirdi.

1951 yılında dünyaya gelen Nilüfer Koçyiğit, İstanbul Şehir Tiyatroları’ndan çocukluk yıllarından itibaren tiyatroya başlamıştı.

Ablasından önce oyunculuk kariyerine başlayan Nilüfer Koçyiğit, sinema filmlerinde boy göstermişti. 27 filmde rol alan Nilüfer Koçyiğit, Uludağ’da geçirdiği kaza sonrasında hastaneye kaldırıldı.

69 yaşındaki Nilüfer hanımın hayati tehlikesinin bulunduğunu Onur Akay, internet sitesi üzerinden duyurdu. Yoğum bakımda tedavisine devam edilen Nilüfer hanımın son durumu hakkında Onur Akay, kendisine ulaşan bilgileri de paylaştı.

Akay, “Hülya Koçyiğit’in oyuncu olan kız kardeşi Nilüfer Koçyiğit, Uludağ’da düşerek Bursa Çekirge Devlet Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesine kaldırıldı. Haberi alan Hülya Koçyiğit hemen Bursa’ya giderek kardeşini başka bir hastaneye nakil etti. Hülya Hanım, yoğun bakımda tedavisi devam eden kardeşi için dua bekliyor” ifadelerini kullandı.

NİLÜFER KOÇYİĞİT KİMDİR?

1951 yılında dünyaya gelen Nilüfer Koçyiğit’in ablası ünlü oyuncu Hülya Koçyiğit‘tir. İstanbul Şehir Tiyatrosu Çocuk Bölümü’nde oyunculuğa başlayan Nilüfer Koçyiğit, ilk oyunculuk deneyimini ise ablası Hülya Koçyiğit’ten önce gerçekleştirmiştir ve 1961 senesinde henüz 10 yaşında iken ‘Bir Yetimin Hasreti’ isimli sinema filminde rol almıştır. Daha sonra ‘Çifte Kumrular’ sinema filminde de çocuk oyuncu olarak rol alan Nilüfer Koçyiğit, 27 sinema filminde oyuncu olarak yer almıştır. Kızılırmak Karakoyun, Ölmeyen Aşk, Hayatımın Kadını, Siyah Gözler, Gecelerin Kralı, Kader Böyle İstedi, Acı Günler, Son Hatıra, Üvey Ana ve Büyük Cellatlar rol aldığı bazı sinema filmleri arasında yer almaktadır.