Magazin
24 Eki 2020 09:42 Son Güncelleme: 24 Eki 2020 09:44

Hülya Koçyiğit: Cumhurbaşkanımızla gurur duyuyorum

Hülya Koçyiğit, Sultanbeyli Belediyesi tarafından düzenlenen 'Hayatım Sinema' başlıklı söyleşide Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve sinemayla ilgi açıklamalarda bulundu.

"Hayatım Sinema" söyleşisinin konuğu olan Hülya Koçyiğit, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili ise şu sözleri kullandı: 

“’Niçin Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında duruyorsunuz’ diyorlar bana. Ben çok saygı duyuyorum. Çok takdir ediyorum. Yaptığı doğruların yanında duruyorum. Ülkemle ilgili sorumluluk duyuyorum. Bu ülkeye katılan her bir damla benim için saygıdeğer. Ülkesine böylesine bir sevda ile hizmet eden bir Cumhurbaşkanımızın olmasından çok büyük gurur duyuyorum. Bir insan neyle anılır? Eserleriyle. Sen nasıl diyorsun, bu kadar filminiz var, bu kadar eser bıraktınız. Öyle anılıyorsam ve bununla da iyi ki deyip gurur duyuyorsam o da bu ülkenin her bir köşesine eserler bırakıyor. Geleceğe, geleceğin insanları daha rahat seyahat etsinler daha rahat evlerde otursunlar ya da gelirleri daha çok artsın diye. Aynı zamanda bütün dünyadaki mağdur insanlara kucak açıyor, o insanlara hep birlikte yardım ediyoruz. Benim bir sözüm var. Tekrar olacak ama ben Türkiye'yi dünyanın vicdanı olarak görüyorum. Çatışmaların, kutuplaşmanın, savaşların keskin olduğu dünyamızda insan olduğumuzu, insan olma gereği mağdura, çaresize yardım edilmesi gerektiğinin en güzel örneğini yaşatıyor Cumhurbaşkanımız. Dolayısıyla evet onun yanında duruyorum ve takdir de ediyorum."