Gündem
04 Şub 2023 21:42 Son Güncelleme: 04 Şub 2023 21:51

Hükümetin müjdeleri oy oranlarını etkiledi mi? İşte AKP'nin son durumu

tv100'de yayınlanan Uğur Dündar ile Haftanın Panoraması programında MAK Araştırma Başkanı Mehmet Ali Kulat hükümetin verdiği müjdelerin oy oranını arttırdığını belirtti. EYT düzenlemesiyle ilgili ise Kulat "Diğer vaatlerin hepsiyle kıyaslandığı zaman EYT meselesi toplumda en çok karşılığı olan konu olarak karşımızda duruyor" dedi.

Türk televizyon tarihinin sayılı isimleri arasında yer alan usta gazeteci duayen televizyoncu Uğur Dündar ile gazeteci-yazar Mine Özbek seçimler öncesinde halkın gündemini AKSOY Araştırma Başkanı Ertan Aksoy ve MAK Araştırma Başkanı Mehmet Ali Kulat ile birlikte Haftanın Panoraması’nda ekrana getirdi.

MÜJDELERİN OY ORANINA ETKİSİ

AK Parti'nin son dönemdeki çalışmalarının seçim anketlerine yansımasını Kulat "Memur maaşları, tarımda taban fiyatlardaki artışlar, asgari ücret artışı, EYT vs. gibi konuların artış etkisi oldu. Bu artış geldiği nokta itibariyle %34’lük bir noktaya taşıdı." sözleriyle değerlendirdi. 

"TOPLUMDA EN ÇOK KARŞILIĞI OLAN VAAT EYT"

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesiyle ilgili Kulat "Diğer vaatlerin hepsiyle kıyaslandığı zaman EYT meselesi toplumda en çok karşılığı olan konu olarak karşımızda duruyor. Muhtemelen EYT meselesi konusunda muhtemelen farklı itirazlar karşımıza gelecek" dedi.