Gündem
13 Eki 2014 12:55 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 16:49

"Hükümet Kadın 2" ilk kez yayınlanacak!

Popüler film 'Hükümet Kadın 2' televizyon izleyicisiyle buluşuyor.

"Hükümet Kadın 2" ilk kez yayınlanacak!
Show TV ekim ayı boyunca her Salı akşamı, 'yerli film kuşağı’ ile vizyonda olduğu dönemde çok izlenen filmleri ekrana getirmeye devam ediyor.  

Yönetmenliğini Sermiyan Midyat’ın üstlendiği, oyuncu kadrosunda Demet Akbağ, Sermiyan Midyat, Ercan Kesal, Mahir İpek, Gülhan Tekin ve Dilek Yorulmaz gibi usta isimlerin yer aldığı 2013 yapımı film 'Hükümet Kadın 2' yarın akşam TV’de ilk kez ekranlara gelecek.

Filmin konusu şu şekilde: 

  “Hükümet Kadın” filminden 7 yıl önce... Yıl 1949… Mevsim Bahar… Yasaklı yıllar… Kitaplar, gazeteler, kelimeler hüküm giymiş; hürriyet dedikleri hep vaat, hep vaat... Tek umut; açılan sandık sayısı ve geçerli oy sayıları! Güneydoğu’nun ilk kadın belediye başkanı Xate, henüz kendini bekleyen bu başkanlık görevinden habersiz, Midyat Belediye Başkanı Aziz Veysel’in eşi olarak yaşamaktadır.   Kasabanın iflah olmaz başkan adayı Faruk, hala gözde bekar olarak hayatına devam etmektedir. Belediye başkanı olmak için kendi kendine gelin güvey olan Faruk, film boyunca güvey olmak konusunda da epey yol kat eder.   Xate, bir sabah Aziz Veysel’i başkanlık görevine uğurlarken kötü bir sürprizle karşılaşır. Bu sürpriz, Xate ile Faruk’u yeniden karşı karşıya getirecektir. Üstelik ağzından yalan çıkamayan Xate ile yeri gelince kendine bile yalan söyleyebilen Faruk, meydanlarda seçim vaatleri ile yarışacaktır. - See more at: http://www.medyatava.com/haber/populer-film-ilk-kez-ekrana-geliyor_114175#sthash.wy1DzxX9.dpuf