Gündem
10 Haz 2017 04:18 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 22:45

Hrant Dink davasında Fethullah Gülen kararı!

Hrant Dink cinayetine ilişkin kamu görevlilerinin yargılandığı ana dava ile birleştirilen davada, Fethullah Gülen ve Niyazi Malkoç'un tutuklanmalarına karar verildi ...

Hrant Dink davasında Fethullah Gülen kararı!
Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayetine ilişkin kamu görevlilerinin yargılandığı ana ile birleştirilen 28'i tutuklu 50 sanıklı üçüncü iddianamenin sanığı Fetullah Gülen ve Niyazi Malkoç gıyaben tutuklanmalarına karar verildi.

Ayrıca eski Savcı Zekeriya Öz, kapatılan Zaman Gazetesinin eski Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, gazeteci Adem Yavuzarslan'ın aralarında bulunduğu 6 sanık hakkında ise yakalama kararı çıkarıldı.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi bugün görülen davanın ara kararında, jandarma görevlilerinin ağırlıkta bulunduğu üçüncü iddianamenin sanıkları Adem Yavuzarslan, Ekrem Dumanlı, Halil İbrahim Koca, Mehmet Faruk Ercan, Metin Canbay ve Zekeriya Öz hakkında yakalama kararı çıkarılmasına hükmetti. Heyet, FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen ile Niyazi Malkoç'un haklarındaki kovuşturmanın sonuçsuz kalmasını sağlamak amacıyla yurtdışında bulundukları ve bu nedenle kendilerine ulaşılamadığından gıyaben tutuklanmalarına karar verdi.