Dünya
12 Ağu 2022 15:41 Son Güncelleme: 12 Ağu 2022 15:48

Hollywood yıldızı Anne Heche’nin son saatleri: Yaşam destek ünitesi kapatılıyor

Geçtiğimiz günlerde trajik bir trafik kazasıyla gündeme gelen ve komada olan oyuncu Anne Heche'nin ailesi, kızlarının son saatlerini yaşadığını duyurdu. Ünlü sunucu Ellen DeGeneres'in de eski sevgilisi olan Anne Heche’nin yaşam destek ünitesinin kapatılacağı açıklandı.

Bugüne kadar sayısız dizi ve filmde rol alan Hollywood yıldızı Anne Heche, geçtiğimiz hafta yaptığı trafik kazası sonucu yanan aracından çıkarılarak hastaneye kaldırılmış, burada da entübe edilmişti. Arabasını çarpan Heche'in, alevler içinde kaldıktan sonra itfaiyeciler tarafından ezilmiş enkazdan sürüklenerek çıkarıldığı belirtilmişti.

Ünlü televizyon yıldızı Ellen DeGeneres’in de eski sevgilisi olan Anne Heche’in ailesi bugün kızlarının son durumuyla ilgili açıklama yaptı, korkunç gerçeği sevenleriyle paylaştı.

Hollywood yıldızının beyin ölümünün resmi olarak gerçekleştiği ilan edilirken, ünlü ismin, organlarının bağış için uygun olup olmadığının araştırılmasının ardından, yaşam destek ünitesinden ayrılacağı açıklandı.

YAŞAM DESTEK ÜNİTESİ KAPATILACAK…

Komada ve kritik durumda olan 53 yaşındaki oyuncunun, Heche’nin isteği doğrultusunda organlarından herhangi birinin bağışlanmaya uygun olup olmadığını belirlemek için solunum cihazına bağlı kalacağı, yapılan incelemelerin sonucunda ise yaşam destek ünitesinin kapatılacağı açıklandı.

Los Angeles’ın kuzeyindeki West Hills hastanesindeki Grossman Burn Center’da kalan Heche’in 5 Ağustos’ta geçirdiği trafik kazasında, ‘ciddi anoksik beyin hasarı’ yaşadığı ve uzun süre beyne oksijen gitmediği için komaya girdiği aktarıldı.

 

KANINDA UYUŞTURUCUYA RASTLANDI

Ailesi tarafından bir temsilci aracılığıyla bugün yapılan açıklamada  “Anne’in iyileşmesi için iyi dileklerini yollayan ve dua eden herkese teşekkür ediyoruz. West Hills hastanesinde Anne’e bakan özverili personel ve harika hemşirelere de teşekkür etmek istiyoruz” ifadeleri kullanıldı. Açıklama, “Maalesef, geçirdiği kaza nedeniyle Anne Heche ciddi bir anoksik beyin hasarı geçirdi ve komada, kritik durumda. Hayatta kalması beklenmiyor.” ifadeleriyle devam etti.

Öte yandan, Los Angeles polisi, Heche’nin kanından alınan örnekte uyuşturucuya rastlandığını açıkladı. Korkunç kazanın ardından Heche’nin kanında kokain ve fentanil bulunduğu bildirildi. Ancak yetkililer, ünlü oyuncusunun alkollü olmadığını doğruladı.