Dünya
19 Eki 2023 22:10 Son Güncelleme: 19 Eki 2023 22:14

Hollandalı aktörden kendi ülkesine ayar: ‘Filistinli hayatlar bizim için aynı değere sahip mi?'

Hollandalı aktör Ramsey Nasr, ülkesinin Filistin’e tavrını canlı yayında eleştirdi. Nasr, "Filistinliler canlı canlı yakılıyor. İnsanlıkla alakalı bir sorun var: İzleyip, müdahale etmemek” ifadelerini kullandı.

İsrail, Gazze'de saldırıların dozunu daha da artırdı.

Kadın, çocuk dinlemeyen işgalci İsrail, Filistinlileri fosfor bombalarıyla vururken Gazze'ye ölüm yağdırıyor.

İsrail'in Gazze'de 500 sivilin ölümüne neden olduğu katliamın yankıları sürerken Hollandalı ünlü aktör Ramsey Nasr, Hollanda’nın Filistin’e tavrını canlı yayında eleştirdi.

Filistinli bir baba ve Hollandalı bir annenin oğlu olan Nasr, "Filistinliler canlı canlı yakılıyor. İnsanlıkla alakalı bir sorun var: İzleyip, müdahale etmemek” dedi.

“FİLİSTİNLİ HAYATLAR BİZİM İÇİN AYNI DEĞERE SAHİP Mİ?”

Ramsey Nasr, Batı medyasının sıklıkla İsrail’deki ölenlerin isimlerini ve yüzlerini gösterdiğini hatırlattı. Sadece İsraillilerin hikayelerinin, hayallerinin televizyonlarda ve gazetelerde anlatılmasını eleştiren Nasr, “Dünya onların yaşamları ve hayalleri hakkında bilgi sahibi oluyor. Ancak bir sorum var. Filistinli hayatlar bizim için aynı değere sahip mi? Onların ölen bebeklerinin adlarını da biliyor muyuz?” ifadelerini kullandı.

“FİLİSTİNLİLER CANLI CANLI YAKILIYOR”

Genellikle Filistinli kurbanların sadece sayıyla anıldığını da eleştiren Nasr, “48 ölü, bin 200 yaralı. Adlar değil, sayılar var ve bu merhametimizi nasıl böldüğümüzü gösteriyor. Çünkü Filistinliler de canlı canlı yakılıyor. Filistinli çocuklar işkence görüyor, suçlama olmaksızın yıllarca hapislerde tutuluyor ve bu 75 yıldan fazladır devam ediyor. Hiç bitmeyecek mi?” diye vurguladı.