Gündem
13 Mar 2017 08:46 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 22:33

Hollanda basınında tuhaf Türkiye anketi!

Hollanda ile Türkiye arasında yaşanan kriz Hollanda medyasında geniş yer buldu.

Önce Almanya ile başlayan ardından Hollanda ile krize dönüşen salon krizi devam ediyor. Önceki gün Hollanda polisi protesto gösterisi yapan Türklere atlı ve köpekli polislerle saldırdı. Yaşanan Kriz Hollanda basınında geniş yer bulurken bir gazetenin internet sitesindeki anketin sonucu oldukça dikkat çekiciydi!

THE TELEGRAAF 

"TÜRKLERİN ÖFKESİ ARTIYOR"


Hollanda'nın en yüksek tirajlı günlük gazetesi De Telegraaf’ın internet sayfasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hollanda’yı “yeniden” sert bir şekilde eleştirdiği ve “Lahey’in önümüzdeki parlamento seçimlerini Ankara ile olan ilişkilerine tercih etmesi halinde Hollanda’nın bunun faturasını ödeyeceğini” söylediği yer aldı. Sitede “Türklerin öfkesi artıyor”başlığıyla haberler verildi.

DE VOLKSRANT

"ÇARPIŞMAK ÜZEREYİZ"


“Direksiyon kıramayız çarpışmak üzereyiz” başlıklı haber yorumunda, Hollanda Başbakanı Rutte’nin “patronu olduğu ülkede boyun eğen adam olmak istemediği ve diplomatik zarar ile yaptırım savaşını, sonra bakarız düşüncesiyle şimdilik kabullendiği” değerlendirmesi yapıldı. 

ALGEMEEN DAGBLAD

"TÜRKİYE ÖZÜR İSTİYOR"


Başbakan Binali Yıldırım’ın fotoğrafıyla verilen manşet haberde “Türkiye özür istiyor ve yaptırımlarla tehdit ediyor” başlığı kullanıldı.

TUHAF ANKET!

Gazetenin internet üzerinden yaptığı ankette okurlarına “Hollanda’nın Türkiye’ye dişini göstermesi iyi” şeklindeki görüşe yüzde 93’lük grup “Katılıyorum” yanıtını verdi.