Medya
30 Mar 2021 07:40 Son Güncelleme: 30 Mar 2021 08:03

Hıncal Uluç Hürriyet yazarının gönlünü aldı! Yahu böyle bir hata yapmam imkânsız!

Hıncal Uluç, Sabah gazetesindeki köşesinden Hürriyet yazarının gönlünü aldı. Yaptığı hatayı kabul eden Uluç "Böylesi başıma ilk defa geliyor." dedi.

Hıncal Uluç, geçtiğimiz günlerde köşesinde Hürriyet Kelebek'in yazarı Orkun Ün'ü bir yazısından dolayı eleştirmişti. Uluç gazetecilik dersi vermek isterken, kendisi büyük bir hata yaparak Orkun Ün'ün adını 'Onur Erkin' olarak yazmıştı. 

Medyaradar da bu hatayı gündeme getirdikten sonra Orkun Ün köşesinden Hıncal Uluç'a sitem etmişti. 

Bugün Hıncal Uluç, Orkun Ün'ün gönünü almak için bir yazı kaleme aldı. Uluç, yazısında Hürriyet'i 'giderek okunmaz hale gelen gazete' olarak değerlendirdi. Ardından da "Hürriyet'te ümitlerimi korumama sebep olan gençler var.. Savaş Özbey biri.. Biri de Orkun Ün.." diye yazdı. 

Uluç, gönül alma yazısında Orkun Ün'e şöyle seslendi: "Yaşa Orkun!. Kabul ederim, isim hafızam zayıftır, ama böylesi başıma ilk defa geliyor..Ama merak etme.. Adını unutsam bile, yazıların hep aklımda olacak, çünkü tiryakisiyim.."

İşte Hıncal Uluç'un o yazısı...

ORKUN ÜN!..

Orkun Ün!. Giderek okunmaz hale gelen Hürriyet'te ümitlerimi korumama sebep olan gençler var.. Savaş Özbey biri.. Biri de Orkun Ün..

Geçen gün, hafif de dokundurarak (O da sosyal medya emrine girmesin diye) yazmıştım.. Adını yanlış yazmışım iyi mi?. "Onur Erkin!." Yahu böyle bir hata yapmam imkânsız.. Koştum aşağı.. Bilgisayarıma baktım. Aynen.. Yapmışım..

Orkun öyle şirin bir sitem yazısı yazmış ki, "Canın sağ olsun Hıncal Ağabey" diye..

Yaşa Orkun!. Kabul ederim, isim hafızam zayıftır, ama böylesi başıma ilk defa geliyor..

Ama merak etme.. Adını unutsam bile, yazıların hep aklımda olacak, çünkü tiryakisiyim..