Medya
03 Mayıs 2021 08:50 Son Güncelleme: 03 Mayıs 2021 09:01

Hilal Kaplan'dan Mehmet Ceyhan'a sert sözler: Tüm çelişkilerine rağmen el üstünde tutuluyor

Sabah Gazetesi yazarı Hilal Kaplan, Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’ın söylediği 'tam kapanmaya karşı çıkan vatan hainidir' sözlerini eleştirdi.

Hilal Kaplan bugünkü yazısında, Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programının 26 Nisan tarihli bölümüne konuk olan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’ın açıklamalarını hatırlatarak eleştirilerde bulundu.

"Ekran düşkünü doktorlar" başlıklı yazısında, "Bazı isimler var ki gerçekten mesleğin saygınlığını taşıyabiliyorlar mı; hiç emin değilim." diyen Hilal Kaplan, "Bunlardan birisi Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan. Titrini yazmaya bile iki satır yetmeyen Ceyhan, pandemi başından bu yana "o ekran benim, şu ekran da benim" şeklinde koşturuyor ve tüm çelişkilerine rağmen el üstünde tutuluyor." görüşünü savundu.

Ceyhan'ın 'vatan haini' çıkışını eleştiren Kaplan, "Ceyhan, pandeminin ilk aylarında "Sağlıklı kişinin maske takmasına gerek yok" diyordu; bugünse nerdeyse maske takmayana "vatan haini" diyecek noktaya geldi." ifadelerini kullandı.

Hilal Kaplan yazısına şöyle devam etti:

"Koronavirüsün mutasyonlu halinin daha da kötü olması ihtimaliyle ilgili olarak önce, "binlerce kat daha düşük bir ihtimal" dedi. Bugünlerdeyse hem çocuklarda hem de hamile kadınlarda mutant virüsün ölümcül etkileri üzerinden halka korku salmakla meşgul.

Bu arada pandeminin ilk döneminde kendisine yanlışlıkla "Bilim Kurulu Üyesi" titri yazılmıştı ve itiraz etmemişti. Biz, kendisinin Bilim Kurulu Üyesi olmadığını hatırlatarak devam edelim.

Sosyal medya hesabına girin bakın, ya "bugün falanca kanaldayım" duyuruları ya da "bugün röportaj verdiğim gazeteler" diye kupür paylaşımları var. Kovid üzerine akademik bir yayını oldu mu bu süreçte bilmiyorum ama dört koldan devam ettirdiği "korku yayınına" biraz ara verse fena olmayacak. En azından kendisiyle daha az çelişir..."

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN