Televizyon
15 Haz 2019 14:37 Son Güncelleme: 15 Haz 2019 14:44

Hercai dizisinde önemli ayrılık!

Geçen sezon aldığı reyting rakamlarıyla dikkatleri üzerine çeken Mia Yapım imzalı Hercai dizisinde önemli bir ayrılık yaşandı.

Hercai dizisinde önemli ayrılık!

atv'de ekrana gelen reyting rekortmeni dizinin senaristlerinden Eda Tezcan projeden ayrıldı.

Duygusal bir veda yazısı paylaşan Tezcan, "Hercai yoluna 2. sezonda bensiz devam edecek. Tüm duam hiçbir zaman zirveden inmemesi... Ben her zaman dostlarımın ve Hercai'nin başarısıyla gurur duyacağım" açıklamasını yaptı.

İşte Tezcan'ın açıklamasının tamamı:

Sanırım iyi bir veda için en başa dönmeliyim. Hercai’nin ilk görseline. Kah ağladığım kah güldüğüm, deli gibi aşık olduğum bu hikayeyi yazarken en çok bu salıncağı sevmiştim. Göğe kurulan salıncakta başlayan bir aşk hikayesi, bir masaldı Hercai. Benim için bir yandan zor bir yandan da keyifli bir süreçti bu hikayeyle hemhal olmak. Reyyan gibi aşık oldum, Miran gibi pişman, Zehra gibi Aslanbey konağı kapısında tırnaklarımı bıraktım, Azat’la yıkıldım, Hazar’la ağladım... Anlatılamayacak bir sürü duygu işte.. Hikayeleri yazarların çocukları gibidir. Onu herkes çok sever ama en çok yazarı sever☺️ Hercai bu anlamda da benim için çok özel bir projeydi. Elimden ve yüreğimden geldiğince tüm kalbimle büyütmeye çalıştığım bir bebekti o. Ben kalbime ve duyguma yaslanarak tüm samimiyetimle doğru bildiğimi yazdım. Sürç-i lisan ettiysem affola.
Benim masalsı dünyama inanan, varlığının tüm zerresini bu işe koyan sevgili dostum Banu Akdeniz’e ilk teşekkür. Tüm bu güzel ekibi bir araya getirdi ve hiç bir şeyi esirgemedi bu masaldan. Yani başkahramanımız o ☺️ Sonra bu masalı hayalimden de öte güzel çeken Cem ve Benal’e, tüm muhteşem oyuncularımıza, müzikleriyle kalbime taht kuran Ender’e,kurgucumuz Serdar Çakular’a, görüntü yönetmenimiz Ali Aslan’a, tüm teknik ekibe, set çalışanlarına, Hercai de emeği olan yüzlerce emekçi arkadaşıma ve elbette bu projeye ve kalemime inanan kanalımız Atv ye sonsuz teşekkür ediyorum. 
Hercai yoluna 2. Sezonda bensiz devam edecek ve tüm duam hiç bir zaman zirveden inmemesi. Ben her zaman dostlarımın ve Hercai’nin başarısıyla gurur duyacağım. Yolu açık ve uzun olsun.
Ve son olarak sevgili izleyiciler. En büyük teşekkür size. Linçlerinizi özleyeceğim. Hercai sizin teveccühünüz sayesinde bu kadar sevildi. Hepiniz daha iyisi olsun istediniz biliyorum. Derdimiz ortaktı. İyi ki varsınız. Bu hikayeden en büyük kazancımı geçen hafta Afrika kıtasında dilimizi bilmeyen insanlar arasında bana bir ayna verilip Allah’a emanet edildiğimde aldım. Bir yazar daha ne kazanabilir? Hepinizi seviyorum ve başka masallarda buluşmak üzere bir süre size veda ediyorum. Bilmeden kırdıklarım üzdüklerim olduysa affola. Sevgiler

Diziyi Pelin Gülcan ve Berşan Tan'ın yazmaya devam edeceği ve senaryo ekibine katılacak yeni isimlerin de önümüzdeki günlerde belli olacağı öğrenildi.

 

ETİKETLER
#Hercai #eda tezcan