Gündem
21 Mar 2021 13:22 Son Güncelleme: 21 Mar 2021 13:41

HDP'nin nevruz kutlamasında Öcalan posterleri

HDP tarafından düzenlenen Nevruz kutlamalarında terörist elebaşısı Abdullan Öcalan posterleri ve PKK bayrakları açıldı.

Google Haberlere Abone ol

Kapatılmasına yönelik hakkında dava acılan HDP tarafından düzenlenen Nevruz kutlamalarında terörist elebaşı Abdullan Öcalan'ın posterleri açıldı ve PKK'nın sözde bayrakları sallandı. 

HDP tarafından organize edilen Nevruz kutlamaları denetim eşliğinde gerçekleşirken, Diyarbakır'daki kutlamalarda yasak olmasına rağmen Öcalan posteri ve PKK bayrağı açıldı.

Van Valiliği, HDP'nin düzenleme talebinde bulunduğu Nevruz kutlamalarına izin verdi. Valilik'ten alınan izinle HDP'nin düzenlediği Nevruz kutlaması, Van Kalesi'nin güneyinde bulunan Atatürk Kültür Parkı'nda yapılıyor.

Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı alana gelenler, kurulan 2 güvenlik barikatından geçirilirken, ateşleri ölçülüp üst aramaları da yapıldı.

HDP'Lİ VEKİLLER KATILDI

Nevruz kutlamasına  Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı ve Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydeniz ile HDP Van Milletvekili Sezai Temelli, bölge milletvekilleri de katılıyor.

Saat 09.00'da başlayan kutlamalar, saat 17.00'ye kadar devam edecek. Kurulan güvenlik noktalarında görev yapan polis ekiplerinin, koronavirüs salgınına karşı tulum giyip, maske ve siperlik taktıkları görüldü.

DİYARBAKIR'DA PKK BAYRAĞIYLA KUTLAMA

Nevruz kutlamalarında PKK bayrağı dalgalandırılmasının yasaklanmasına rağmen, HDP bayraklarıyla birlikte terör örgütünün bayrağının da dalgalandığı görüldü.

TERÖRİST BAŞI ÖCALAN POSTERİ AÇILDI

HDP tarafından düzenlenen kutlamalara katılan bir grubun, terörist başı Abdullah Öcalan'ın posterini açarak fotoğraf çektiği anlar sosyal medyada paylaşıldı.