Gündem
05 Haz 2015 05:35 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:37

HDP seçim aracı içinde şoför olduğu sırada yakıldı, TRT bu başlığı attı!

Erzurum’da HDP minibüsüne yapılan saldırıyı ‘Terör örgütü propagandasına sert tepki’ başlığıyla haberleştiren TRT, sosyal medyada eleştirildi.

TRT, Erzurum’da HDP’ye miting yaptırmamak için saldıran grupların parti minibüsünü içinde şoför olduğu sırada ateşe vermesine ilişkin haberi, ‘Terör örgütü propagandasına sert tepki’ başlığıyla verdi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Erzurum’da İstasyon Meydanı’nda düzenleyeceği miting öncesinde  bir grup, katılımcılara saldırmış, bir HDP minibüsü ise ateşe verilmişti. Saldırı sırasında aracın içinde olan minibüs şoförü de yaralanmış ve hastaneye kaldırılmıştı.

Ancak devletin yarı resmi haber ajansı Anadolu Ajansı (AA) ve devlet kanalı TRT, bu saldırıları ‘gerginlik‘ olarak ‘gördü’.

TRT Haber’in ‘Terör örgütü propagandasına sert tepki‘ başlığını attığı AA imzalı haberde, “Panelvandaki iki kişi, Sanayi Kavşağı’nda terör örgütü lehine slogan atarak, bölücü terör örgütünün sözde bayrağıyla HDP bayrağı açtı” denildi.

Haberde saldırıyı gerçekleştiren grup için ise ‘olaya tepki gösteren sanayideki bir grup esnaf‘, nitelemesi yapıldı.

Sosyal medyada TRT'nin haberi sert bir dille kullanıcılar tarafından eleştirildi.

İşte o eleştiri mesajlarından bazıları;

Halil Bilici: Devletin kanalı TRT, yasal parti HDP'nin aracının yakılıp şoförünün öldürülmesini "teröre sert tepki" diye veriyor.

İdris Gürsoy: "TRT Haber bir insanın yakılmasını 'terör örgütü propagandasına sert tepki' diye vermiş! Aklını ve vicdanını yitirmiş bunlar!"

Evin Şafak: "TRT'ye verdiğim vergileri siyasi partilere kanunsuz şekilde verenlere ahiret DAR, param HARAM OLSUN...."