Magazin
30 Eki 2017 14:38 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 23:13

Hazar Ergüçlü'den ilk açıklama: Sevgisiz, şefkatsiz hiçbir şeyin...

Hazar Ergüçlü, PKK belgeselini sosyal medyada yayımlayarak örgüt propagandası yaptığı gerekçesiyle savcı karşısına çıkmıştı

1 Kasım'da ekranlara gelecek olan Star TV'nin yeni dizisi Hayat Sırları'nda başrolü paylaşan oyuncu Hazar Ergüçlü PKK belgeselini sosyal medyada yayımlayarak örgüt propagandası yaptığı gerekçesiyle savcı karşısına çıkmıştı.Ergüçlü savcılığın takipsizlik kararının ardından bir açıklama yaptı.

Hazar Ergüçlü yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Sosyal medya hesaplarımı zaman zaman genç ve yetenekli insanları desteklemek amacı ile kullanıyorum. Bundan 2 yıl önce bir takipçimden gelen belgeseli de bu amaçla repost ettim, yaptığım yanlış; içeriğine hakim olmadığım bu belgeseli sorgulamadan yayınlamaktı. Sonrasında gelen bir uyarı ile de bu içeriği hemen kaldırdım. İyi niyetle vermek istediğim desteğin bu yönde bir sonuca ulaşmasından büyük üzüntü duyduğumun bilinmesini isterim. Sevgisiz, şefkatsiz hiçbir şeyin içinde var olmadım, olmayacağım. Herhangi bir canlıya zarar veren hiç kimseyi, hiçbir örgütü vs desteklemem söz konusu bile olamaz elbette. Bu, takipsizlik kararıyla savcılık tarafından da onaylanmıştır. Dünyaya sevginin hükmedeceği günlerin umuduyla sadece işimi yapıyorum.

Sevgiler.
Hazar Ergüçlü"