Gündem
09 Oca 2014 17:25 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:52

Hayatını kaybeden gazeteciler anılarıyla yaşayacak

Ümraniye Belediyesi hayatını kaybeden gazetecilerin anısına 'Unutulur Gibi Değildi' isimli bir kitap hazırladı.

Hayatını kaybeden gazeteciler anılarıyla yaşayacak
Ümraniye Belediyesi geçen sene '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' nedeniyle gazetecilerin meslekte yaşadıkları zorlukları anlatan "Gazetecilerin Zor Anları" karma fotoğraf sergisi düzenlemişti.

Belediye, bu senede hayatını kaybeden gazetecilerin anısına 'Unutulur Gibi Değildi' isimli kitabı hazırladı. Savaş Ay’dan Mehmet Ali Birand’a kadar birçok gazetecinin haber anılarının yer aldığı kitabın lansmanı 10 Ocak Cuma günü saat 19.00’da Cevahir Otel’de gerçekleşecek.

Kitap hakkında açıklamada bulunan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Haberi bize getiren insanları görmeyiz çoğu zaman. Kapımıza gazeteyi bırakıp giden gazete dağıtıcısı gibidir onlar. Eserleri daima önümüzdedir, ama kendileri nadiren görünür. Gizemli kahramanlardır onlar. İşlerini yapıp kenara çekilirler. Bu yüzden, onları çoğu zaman unuturuz. Mesleğe emeği geçen ve hayatını kaybeden gazetecilerin anısına düzenlediğimiz bu kitap, bir araya gelen haber anıları ile gazetecilerin ne zorlu durumlarda mücadele ederek mesleklerini icra ettiğini bir kez daha görmemizi sağlıyor.

Anılarda yer alan olay ve durumlar özellikle genç gazeteciler için adeta birer ders niteliği taşımaktadır. Bu anlamda kitap, mesleki bir tecrübenin sonraki kuşaklara aktarılması açısından da oldukça anlamlı ve kıymetlidir. Başta anılarını bizlerle paylaşan gazeteci arkadaşlarımız olmak üzere kitapta emeği bulunan herkese teşekkür ediyor, mesleğe hayatını adayan tüm gazetecilere saygılarımı sunuyorum” dedi.