Spor
09 Şub 2023 09:37 Son Güncelleme: 09 Şub 2023 09:43

Hatayspor ve Gaziantep FK'den "ligden çekilme" açıklaması

Kahramanmaraş merkezli 7,6 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremin etkilediği iller arasında yer alan Hatay ve Gaziantep'te iki takımın ligden çekilme kararı almadıkları bildirildi.

Deprem felaketinden sonra ligden çekileceği iddia edilen Hatayspor'da Basın Sözcüsü Mustafa Özat, "Canımızla boğuşuyoruz. Öyle bir kararımız yok, kim dedi böyle bir şeyi bilmiyorum. Biz canımızın derdindeyiz" ifadelerini kullandı. Ligin geri kalanı ile ilgili TFF'ye taleplerde bulunan Hatayspor ile Gaziantep FK, sezon sonuna kadar Riva'yı kullanmak istediklerini ve maçlarını da İstanbul'daki ya da Kocaeli ve Sakarya'da oynayabileceklerini belirtti.

Kahramanmaraş merkezli 7,6 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremin etkilediği iller arasında yer alan Hatay ve Gaziantep'te iki takımın ligden çekilme kararı almadıkları bildirildi.

Hatayspor ve Gaziantep FK, ligin geri kalan kısmıyla ilgili olarak Türkiye Futbol Federasyonu'na taleplerde bulundu. Tesisleri zarar gören kulüpler, TFF'den öncelikle sığınma talep etti. Riva'daki tesisleri kullanmak isteyen, maçlarını da İstanbul ve yakın illerde oynamayı arzu eden iki kulübün bu talebi federasyon tarafından da olumlu karşılandı.

TFF Yönetimi de iki kulübe benzer tekliflerde bulunurken Riva'daki tesislerini hizmete açtı. Hatayspor, Riva'da konaklamaya başlarken, Gaziantep FK'nın da İstanbul'a gelmesi bekleniyor. İki kulübün ligden çekilmeyi düşünmedikleri ve yaşadıkları felaket nedeniyle küme düşmenin kaldırılması ile ilgili bir istekleri olmayacağı öğrenildi. Hatayspor ve Gaziantep FK sezon sonuna kadar Riva'yı kullanmak istediklerini ve maçları da o hafta boş olan İstanbul'daki statlar ya da Kocaeli ve Sakarya'da oynayabileceklerini belirttiler. TFF'den ayrıca bu süreçte tüm masraflarının da karşılanması talep edildi. 

"BİZ CANIMIZIN DERDİNDEYİZ"

Hatayspor Basın Sözcüsü Mustafa Özat, ligden çekilme gibi bir durumun söz konusu olmadığını ifade etti. Özat, yaptığı açıklamada, "Allah'ım bize yardım etsin. Dualarınızı eksik etmeyin, her yerden ölüm haberi alıyoruz. Ligden çekilme ile alakalı bir durum söz konusu değil. Onu düşünecek durumda değiliz. Canımızla boğuşuyoruz. Öyle bir kararımız yok kim dedi böyle bir şeyi bilmiyorum. Biz canımızın derdindeyiz" dedi.