Gündem
12 Şub 2024 20:41 Son Güncelleme: 12 Şub 2024 22:22

Hatay'dan aday olması istendi mi? CHP'nin 'teklif götürmedik' çıkışına flaş cevap

Ünlü sanatçı Haluk Levent, CHP Sözcüsü Yücel'in açıklamasının ardından sosyal medyadan yeni bir açıklama yaptı.

Sanatçı Haluk Levent, CHP Sözcüsü Deniz Yücel'in "Kurumsal düzeyde Sayın Haluk Levent’e ya da başka birisine adaylık teklif edilmesi gibi bir şey söz konusu değil" açıklamasının ardından sosyal medyada adaylık konusuna ilişkin yeni bir paylaşım yaptı.

"CHP sözcüsü Deniz Yücel “Haluk Levent ‘e kurumsal bir teklif yapmadık” demiş. Herkes arıyor beni. Haliyle açıklayayım" diyen Levent şunları yazdı:

"Evet bana yazılı bir teklif yapılmadı. Ben zaten yazılı bir resmi teklif geldi demedim. Sözlü yapıldı. Üst düzeyden yapıldı. 3 kez arandım. Konuştuk. Hatta “lütfen bu konuşmalar aramızda kalsın” dedim. Sabah gazeteciler art arda arayıp soru sordular. Şaşkınlıkla “kimden duydunuz?” dedim. Hepsi de parti içinden duyduk dediler. Haberi yapan gazeteci @muratagirel Bence ona sorsunlar kimden duymuş diye. Keşke bu tartışmaların içinde hiç olmasaydım ama yapacak bir şey yok."

Haluk Levent, CHP’nin üç gün önce kendisine Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığı teklifi getirdiğini ve kendisinin teklifi reddettiğini söylemişti.