Gündem
26 Eyl 2022 10:20 Son Güncelleme: 26 Eyl 2022 10:41

Hastane ihalesine fesat karıştırma ve rüşvet operasyonu

Adana'da 2018 - 2021 yıllarındaki ihalelere fesat karıştırıldığı, görevi kötüye kullanma ve rüşvet suçu işlendiği iddiasıyla aralarında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi eski başmüdürü ve eski başhekimi ile doktorların da bulunduğu 28 kişi için gözaltı kararı çıkarıldı. Operasyon düzenlendi.

Adana'da 2018 - 2021 yıllarındaki ihalelere fesat karıştırıldığı, görevi kötüye kullanma ve rüşvet suçu işlendiği iddiasıyla aralarında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi eski başmüdürü ve eski başhekimi ile doktorların da bulunduğu 28 kişi için gözaltı kararı çıkarıldı.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca, Balcalı Hastanesi'nde 2018-2021'deki ihalelere fesat karıştırıldığı, kamu zararına sebebiyet verildiği, görevi kötüye kullanma ve rüşvet suçu işlendiği iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında, kamuyu 3 milyon 677 bin lira zarara uğrattıkları belirlenen 28 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, aralarında hastanenin eski başmüdürü A.Ö, eski başhekimi ve eski başhekim yardımcısı ile doktorların da bulunduğu 28 kişiyi yakalamaya yönelik şafak vakti eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyonda gözaltına alınan bazı şüpheliler Adana Adli Tıp Birimindeki sağlık kontrolünün ardından emniyete götürüldü.