Gündem
17 Şub 2015 16:59 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:03

Hangi medya grup başkanı milletvekili adayı oldu?

Büyük medya grubunun başındaki isim 7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimlerde AK Parti'den milletvekili aday adayı oldu.

İhlas Medya Grup Başkanı Nuri Elibol, Haziran ayında yapılacak genel seçimlerde AK Parti'den milletvekili aday adayı olduğunu geldiği memleketi Tokat'ta açıkladı.

Elibol, "2015 seçiminin Türkiye açısından stratejik ve kritik seçim olduğunu düşünüyorum. Buna omuz vermek, katkı sağlamak amacıyla aday adayı olacağım" dedi.

Memleketi Tokat'ta kahvaltılı toplantıda kentte görev yapan basın mensupları ile bir araya gelen Nuri Elibol, seçimde Ak Parti'den aday adayı olacağını açıkladı.

Elibol, "7 Haziran 2015 seçimlerinin Türkiye açısından stratejik ve kritik seçimler olduğunu düşünüyorum. Buna omuz vermek, katkı sağlamak amacıyla bu dönem aday adayı olacağım" dedi.

Çevresindekilerin Ankara'dan aday adayı olmasını istediğini söyleyen Elibol, şöyle konuştu:

"Tokat gibi Anadolu kentlerinde siyaset yapmanın zorluklarını, buraya gidip gelmenin, burada vatandaşların sorunlarının çokluğundan bahsettiler. Beni büyük kentlerden aday olmamı istediler. Ben Tokat'ı ısrarla istedim. Çünkü, benim siyasete soyunmamın temel amaçlarından bir tanesi Tokat'tır. Tokat'ın ilgiye, sevgiye ihtiyacı olduğunu ve bu meselelere birinin omuz vermesi gerektiğini, çalışması, koşturması gerektiğini inandığım için Tokat'tan aday adayı oluyorum. Önce bir temayül yoklamasına gireceğiz. Ak Parti'nin adayları belirlerken uygulandığı bir takım yöntemler var. O yöntemlerin hepsinden geçeceğiz. Sıralamada yerim ne olursa olsun. Ben burada seçimlerin sonuna kadar kalacağım ve çalışacağım."

Gazetecilerin siyaset yapmayı pek beceremediğini kaydeden Elibol, "Siyasette başarılı olan tek gazeteci rahmetli İsmail Cem var. O da duayen bir gazeteciydi. Biz başarılı olur muyuz, olamaz mıyız bilmiyorum. Ben 15 yıldır Ankara'da İhlas Medya Grubu başkanıyım. Oturup genç habercilerden gazeteciliği öğrendim. Halen öğreniyorum ve ciddi eksiklerim var. Siyasete girmekle gazeteciliği bırakmıyorum. Milletvekili de seçilsem gazetede köşe yazmaya devam edeceğim" dedi.