Gündem
04 Nis 2016 11:40 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 18:26

Hangi genel yayın yönetmeni 'Erdoğan' tartışması nedeniyle ağladı?

O gazetenin genel yayın yönetmeni, "Erdoğan" tartışması nedeniyle ağladığı öne sürüldü.

Vatan gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Turgut Yuvacan ile Erdoğan Demirören’in kızı Meltem Demirören arasında, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan haberinin nasıl görüleceği ile ilgili tartışma çıkınca, Yuvacan'ın ağladığı belirtildi.

Türkiye son günlerde Obama'nın Erdoğan'a yönelik "basın özgürlüğü" ile ilgili eleştirilerini tartışırken, medya kulislerinde bir genel yayın yönetmeninin nasıl isyan ederek ağladığı dedikodusu dolaşmaya başladı.

Odatv'nin edindiği bilgiye göre, Vatan Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Turgut Yuvacan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Harp Akademileri’ni ziyaret haberini manşetine taşımak istedi. Ancak 29 Mart Salı günü çıkacak gazetede Erdoğan'ın hangi sözlerinin manşete çekileceği konusu krize neden oldu.

ERDOĞAN HABERİNİ BÜYÜK GÖRÜN

İddiaya göre Demirören Holding’in sahibi Erdoğan Demirören’in kızı Meltem Demirören, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmalarından manşete çekilen sözleri beğenmedi.

Sekizinci kattaki yönetim katına Vatan’ın Genel Yayın Yönetmeni İsmail Turgut Yuvacan’ı çağıran Meltem Demirören, manşetle ilgili sıkıntısını dile getirerek “sayfaları yıkın” talimatı verdi. Ardından da Erdoğan haberinin daha büyük kullanılmasını istedi.

Yuvacan'ın ise, istenilenleri bir türlü manşete aktaramadığı ve yazı işleri ile 8. kat arasında 3-4 kez mekik dokuduğu belirtildi.

DÜNDAR VE GÜL’LE İLGİLİ SÖZLERİ İSTİYORUM

Sonunda Cumhurbaşkanı’nın gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül’ün yargılandığı davayı izleyen konsoloslarla ilgili sözleri manşete alındı.

Ancak bu kez de kullanılan fotoğrafın boyutu krize neden oldu. Gazetenin basım saatinin geçmesiyle birlikte ek maliyet de artınca iddiaya göre Meltem Demirören, “Bu işi yapamıyorsanız ceketinizi alıp çıkın” diyerek rest çekti.

YUVACAN AĞLADI

İddiaya göre, Yazı İşleri'ne tekrar inen İsmail Turgut Yuvacan, bir yandan sandalyeleri tekmelerken bir yandan da “Beni çocuk gibi azarlıyorlar. Ben onun oyuncağı oldum. Buraya gel buraya git. Çocuk muyum ya ben? Bizim yaptığımız gazetecilik değil.” dedi ve gözyaşlarına hâkim olamadı.DEMİRÖREN'İN DE AĞLAMA KAYITLARI İNTERNETE DÜŞMÜŞTÜ

17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonu sonrası internete sızdırılan ses kayıtlarından birinde, Demirören Holding’in sahibi Erdoğan Demirören’in dönemin başbakanı Tayyip Erdoğan ile konuştuğu, Erdoğan'ın sert sözleri karşısında gözyaşlarını tutamadığı ortaya çıkmıştı.


Erdoğan Demirören ve  İsmail Turgut Yuvacan