Polemik & Kulis
04 Mayıs 2023 12:04 Son Güncelleme: 04 Mayıs 2023 12:10

Hangi başarılı ekran yüzü Halk TV kadrosuna katıldı? Sosyal medyadan duyurdu!

Başarılı ekran yüzü Halk TV'nin kadrosuna katılarak gazetecilik kariyerine yeni bir dönem başlattı.

Gözde Şeker, 4.5 yıllık görev süresinin ardından Haber Global kanalıyla yollarını ayırdığını duyurmuştu.

Şimdi ise sektörde yeni bir döneme adım atan Şeker, Halk TV'nin kadrosuna katıldığını sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla açıkladı.

Şeker’in paylaşımı şöyle;

 

GÖZDE ŞEKER KİMDİR?

Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi Radyo Televizyon bölümünün ardından İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji bölümünden mezun oldu.

Sektöre girişi lise yıllarında, 16 yaşında staja başladığı CNN Türk Ekonomi servisiyle oldu. İlerleyen yıllarda ekonomi muhabiri olarak görev yaptığı CNN Türk'te 5 yıl çalıştıktan sonra kuruluş aşamasında TRT Türk'te çalışmaya başladı. Bosna Hersek'te TRT Türk temsilciliğini kurdu, 4 yıl boyunca Bosna Hersek temsilcisi olarak görev yaptı. Ardından aynı şekilde Tunus temsilciliğini hayata geçirip TRT Türk Tunus temsilciliği görevini yürüttü.

TRT Türk Küresel Bakış programında editörlük yaptıktan sonra Habertürk'e geçti. Habertürk'te pek çok kuşağın sunuculuğunu üstlendi, Dış Haberler Müdürü olarak görev yaptı. Ekim 2018'den bu yana çalıştığı Haber Global'de hafta sonu haberlerinden sonra 2 yıla yakın süre Gece Ajansı kuşağını hazırlayıp sundu ve Mesele isimli tartışma programında moderatörlük yaptı.