Gündem
07 Mayıs 2022 20:35 Son Güncelleme: 07 Mayıs 2022 20:53

Hande Fırat’ın eşinden Ukrayna açıklaması! "Ben bu ticaretin neresindeyim?"

Ukraynalı iş insanını 5 milyon dolar dolandırdığı iddia edilen iş insanları arasında adı geçen Hande Fırat’ın eşi Murat Özvardar’dan açıklama geldi.

Ukrayna İçişleri Bakanlığı İletişim Başkanı Volodymyr Krakovetskyi, bazı Türk iş insanları hakkında, Ukraynalı iş insanını silah, miğfer ve çelik yelek alımında 5 milyon dolar dolandırdığı iddiasıyla Ankara Mali Şube Müdürlüğü ve Ankara Cumhuriyet Savcılığına başvurarak şikayetçi olmuş; şikayette adı geçen Hürriyet Ankara Temsilcisi Hande Fırat'ın eşi Murat Özvardar ve Koray Altınel soruşturma kapsamında gözaltına alınmıştı.

 Cumhuriyet Savcısına ifade verdikten sonra Sulh Ceza Hakimliği’ne çıkarılan Murat Özvardar, ‘kolluğa imza verme’ zorunluluğu hükmü uygulanarak serbest bırakılmıştı.

 Olayla ilgili soruşturma sürerken, Murat Özvardar kendisine ait Instagram hesabından uzun bir açıklama yaptı.

"BİZ SUSTUKÇA VATAN HAİNLERİ BİZİ ACİZ SANIYOR"

 Hakkındaki iddialara cevap veren Özvardar, “Biz sustukça tüm vatan hainleri bizi aciz sanıyor biz sustuk 5 yıldan beri itle kopukla muhatap olmayalım dedik ama olmadı bu vatan haini köpekler her türlü iftira yalan ile bize saldırdı buradan yazıyorum ve artık Twitter’dan da yazacağım tüm aşağılık yalanların sahiplerini ispata davet edeceğim” dedi

 “Ey Türk milleti sakın unutma bu FETÖ’cü terör örgütü bitmedi uykuya yattı” diyen Özvardar, iddia edilen dolandırıcılık olayında Ukrayna hükümetinin değil Ukraynalı bir iş insanının olduğunu belirtti.

"ŞİKAYETTEN SONRA MASAK BLOKE KOYDU"

Söz konusu Ukraynalı iş insanını farklı firmalara yönlendirdiğini söyleyen Özvardar, iş insanının firmalarla görüşüp anlaştıktan sonra parayı gönderdiğini ve şikayetin ardından MASAK'ın (Mali Suçlar Araştırma Kurulu) hesaplara bloke koyduğunu bildirdi.

"BEN BU TİCARETİN NERESİNDEYİM?"

"Ben bu ticaretin neresindeyim?" diye soran Özvardar, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"BANA GELEN BİR CENT YOK"

"Bu Ukraynalı ticaret insanı bu adamlarla ticaret yaparken bana ‘Ben bu adama para göndereyim mi?’ diye sormamış. Benim ailemim yakın arkadaşlarım hesapları gelen bir cent yok ama bu ticari faaliyetin tam ortasına ben oturdum. Sorum şu ben Ukraynalı adamı birileri ile tanıştırmam suçmuş beni asın o zaman beni hepiniz kurtulun”

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

murat ozvardar (@muratozvardar)'in paylaştığı bir gönderi