Gündem
06 Eyl 2022 21:18 Son Güncelleme: 06 Eyl 2022 22:11

Hande Fırat, hakkındaki 15 Temmuz iddialarına ateş püskürdü: "Yettiniz artık! Zavallısınız..."

Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi sunucu Hande Fırat, bazı site ve sosyal medya hesaplarında yer alan 'Hande Fırat 15 Temmuz'dan bir gün önce gizlice MİT'le buluştu' haberlerine çok sert tepki gösterdi. İddiaları yalanlayan Fırat, "Yettiniz artık! Zavvalısınız" dedi.

FETÖ'cülere ait olduğu belirtilen "aktif haber" isimli haber sitesinde Hande Fırat ile ilgili 15 Temmuz iddiası ortaya atıldı. Fırat'ın 15 Temmuz FETÖ'cü darbe girişimi öncesi MİT ile görüştüğü öne sürüldü.

Hande Fırat o iddiaya sosyal medya hesabından yanıt verdi. Fırat şöyle dedi:

"DARBE GİRİŞİMİNDEN ÖNCE KAÇANLARA NEDEN İNANIRSINIZ?"

"Herkes kimin ne olduğunu unuttu galiba !  Niye kaçtılar? Kaç yıldır örgütlendiler? Nasıl örgütlendiler? Şimdi yalanlara inanlara sesleniyorum, darbe girişiminden önce kaçanlara neden inanırsınız?"

"YALANLARI NİYE GÜNDEME GETİRİRSİNİZ?"

"Elli kere yanıt verilmiş yalanları niye gündeme getirirsiniz? Gazeteci dönemin MİT basın danışmanını da, Genelkurmay’ı da, siyasileri de arar. Onlar da gazeteciyi arar."

"TEK SUÇUM İŞİMİ YAPIP OFİSİME GİDİP DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKMAK"

"Benim telefon sinyallerime bakılsın, Nuh Bey ile bir gün önce görüşmüş müyüm ? Ben hiç yalan atmadım. Ama yeter, düğün faturalarım da bende. Tek suçum işimi yapıp ofisime gidip, demokrasiye sahip çıkmaksa suçluyum"

"YALANLARINIZI VE PİS ELLERİNİZİ BU ÜLKENİN ÜZERİNDEN ÇEKİN"

"Benim siz Fetöcülerle ya da başınızdaki ile tek karemi bulamazsanız. Yettiniz artık! Yalanlarınızı ve pis ellerinizi bu ülkenin üzerinden çekin."

BERNA LAÇİN'E DE TEPKİ: ZAVALLI

Hande Fırat, "aktif haber" sayfasının paylaşımını alıntılayarak "Bunu araştıracak gazeteci dostlardan haber bekliyoruz" diyen oyuncu Berna Laçin'e de tepki gösterdi. Berna Laçin'in 15 Temmuz gecesi attığı tweetlerin ekran görüntüsünü paylaşan Fırat, "Meğer 15 Temmuz’dan beri karın ağrısı çekiyormuş zavallı. Sonunda rahatlamıştır herhalde” ifadelerini kullandı.