Gündem
23 Mayıs 2010 15:30 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 11:19

HALKÇI KEMAL'İN MARKA GÖMLEĞİ KÖŞE YAZARLARININ DİLİNE DÜŞTÜ!

CHP'nin yeni Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun marka gömleği dillere düştü.Gömleğin fiyatı ne kadar?

Dün Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen 33. Olağan Kurultayı’nda delegelerin oylarının büyük çoğunluğunu alarak Genel Başkan seçilen Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kemal Kılıçdaroğlu 350TL’lik Etro marka gömlek giydiği ortaya çıktı.

’’Halkçı Kemal Etro marka gömlek giyiyor’’
Fakir fukara edebiyatı yapmakla suçlanan Kemal Kılıçdaroğlu’nun 350 TL’lik gömlek giymesi, ’’Halkçı Kemal Etro marka gömlek giyiyor’’ söylemlerini de beraberinde getirdi.

Twitter kullanıcıları tepki gösterdi
Böylesine önemli bir detayı yakalayan gazeteci Mehmet Ali Ilıcak oldu. Ilıcak’ın gözlerden kaçan bu detayı Twitter’da açıklaması çoğunluğu Kılıçdaroğlu yanlısı olan Twitter kullanıcılarının tepkisine yol açtı.

İşte Twitter’de dönen o muhabbet

AHMET HAKAN:  Malicim, o gömleğin sezon sonu fiyatı 50 lira... ayrıca garip gureba diyen adamın saatinin ederini düşünseydin keşke...
ILICAK: Fakir fukara edebiyati yapiyorsan samimi olacaksin.Populist laflara siginma.Etro gomlek bir sembol. Sezon fiati 350TL halkci kemalin. Demek iyiye ozlem var.Umutlandim.İktidar olursa havuzlu ev gelir.
AHMET HAKAN: İster misiniz bizim kemal sosyalizme geçip, mali’nin Beykoz konaklari’ndaki havuzlu villasına el koysun?
ILICAK: Halkci Kemal Ecevit’ten o Lakabı alabilmesi icin 350TL Etro gomlek giymeyecek.Sozde degil özde Halkci olacak.Yoksa Gandi gelir Dandi gider!

İşte tartışma yaratan o gömlek