Gündem
27 Mar 2014 09:26 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 16:01

Halkbank eski Genel Müdürüne çift maaş ikramiye

Rüşvet operasyonunda tutuklanıp bırakılan Halkbank eski Genel Müdürü Süleyman Aslan’a 31 Mart’ta 60 bin TL ikramiye verilecek.

Google Haberlere Abone ol
17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet oprasyonu sırasında evindeki ayakkabı kutusunda 4.5 milyon dolar nakitle yakalanan Halkbank eski Genel Müdürü Süleyman Aslan, 31 Mart’ta ikramiye alacak. Süleyman Aslan’ın alacağı ikramiye tutarının ise toplam 60 bin lira olacağı tahmin ediliyor.

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarının adeta simgesi haline gelen Türkiye Halk Bankası’nda, çifte seçim heyacanı yaşanıyor. 30 Mart yerel seçimlerinin ardından bir gün sonra da Türkiye Halk Bankası’nın seçimli genel kurulu yapılacak. Genel kurulda, yönetim kurulu üyelerinin bazılarının da değiştirilmesi öngörülüyor. Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda evinde ayakkabı kutusunda 4.5 milyon dolar çıkan ve halen bankanın yönetim kurulu üyeliğini sürdüren Süleyman Aslan’ın ise bankada kalıp almayacağı ise netleşmedi. Bankacılık kulislerinde, Süleyman Aslan’ın yönetim kurulu üyeliğini kaybedebileceği konuşuluyor.

100 MİLYON DAĞITACAK

Öte yandan genel kurulun onayına sunulacak olan temettü miktarı da netleşti. Buna göre, 2013 yılı kârından banka çalışanlarına yaklaşık 100 milyon liralık temettü dağıtılacak. Söz konusu temettüden yönetim kurulu üyeleri de yararlanacak. Dolayısıyla aynı ödemeden bankanın eski Genel Müdürü Süleyman Aslan da yönetim kurulu üyesi olarak faydalanacak. Aslan’ın ve diğer yönetim kurulu üyelerinin temettü tutarının iki maaş tutarında olacağı tahmin ediliyor. Ödemeler ise nisan ayının ilk haftasında gerçekleştirilecek. Süleyman Aslan, hapiste olduğu dönemlerin maaşını da serbest bırakılmasının ardından almıştı.