Polemik & Kulis
04 Nis 2019 18:02 Son Güncelleme: 04 Nis 2019 18:33

Halk TV'den bir ayrılık daha! Hangi başarılı isim veda etti?

Başarılı gazeteci, Halk Tv ile yollarını ayırdığını sosyal medya hesabından duyurdu.

Halk TV'den bir ayrılık daha! Hangi başarılı isim veda etti?

CHP’ye yakınlığıyla bilinen Halk TV, CHP’nin 31 Mart seçimindeki zaferinden bir gün sonra kanaldaki birçok kişinin işine son vermişti. Semra Topçu, Lâle Özan Arslan, Rahmi Aygün, Barış Yarkadaş, Atakan Gültekin ve Gökhan Demirel'in 1 Nisan’da işlerine son verilmesinin ardından usta gazeteci Uğur Dündar da tepki göstererek Halk TV’den ayrılma kararı almıştı.

Bu ayrılıklara bir isim daha eklendi.

Geçtiğimiz Ocak ayında Halk TV kadrosuna katılan başarılı gazeteci Tolga Şardan ayrılık kararı aldı. 

Ayrılık kararını sosyal medya hesabından duyuran Şardan, "Bildiğiniz gibi bir süredir (yaklaşık 2 aydır) Halk Tv bünyesindeki Halktv.com.tr internet sitesinde yazılar yazmaktaydım. Ancak geçen hafta itibariyle yazı yazmaya son verip Halk Tv'den ayrıldım. Bu ayrılışın, kurumda yaşanan son olaylarla hiç bir bağı ve ilgisi yoktur. Tamamen kurum ile aramda doğan bir durumdur. Bilginize..." ifadelerini kullandı.

Şardan, haftada iki gün Halktv'nin internet sitesi www.halktv.com.tr'de Büyüteç adlı köşesinde yazı kaleme alıyor ve güvenlik konularındaki gelişmeleri de Halk TV ekranlarında yorumluyordu.

TOLGA ŞARDAN KİMDİR?

Tolga Şardan 1988 yılında Ankara'da yayınlanan Ulus Gazetesi'nde mesleğe adım attı. 1989 yılı Kasım ayında Milliyet Gazetesi'nde Gece muhabiri olarak çalışmaya başladı. Milliyet'te güvenlik konularında uzman muhabir olarak görev yapan Şardan 5 yıla yakın süre gazetede Büyüteç adlı köşeyi kaleme aldı. 16 Mart 2015 tarihinden 1 Haziran 2018'e kadar Milliyet Gazetesi Ankara Temsilci Yardımcılığı görevini yürüten Şardan'ın Abdi İpekçi, ÇGD, TSYD, Çetin Emeç Genç Gazeteciler ve Muammer Yaşar Bostancı haber ödülleri bulunuyor.