Televizyon
11 Ara 2020 12:24 Son Güncelleme: 11 Ara 2020 15:02

Halk TV’de o program yayından kaldırıldı! Gerekçesi çok ilginç!

Halk TV’de yayınlanan "Şimdiki Zaman Siyaset" programı yayından kaldırıldı.

Gazeteci İsmail Saymaz, Barış Yarkadaş, Elfin Tataroğlu ve Erol Mütercimler’in yorumculuğunu yaptığı program her Salı saat 20.00’da yayınlanıyordu.

Haberi sosyal medya hesabından duyuran programın sunucusu Gürkan Hacır, Halk TV Yayın Yönetmeni Suat Toktaş’ın kendisini telefonla arayarak programın kaldırıldığını ilettiğini söyledi. Hacır, programın kaldırılması için gerekçe olarak başka televizyonlara konuk olmalarının gösterildiğini belirtti.

İşte Hacır’ın açıklaması:

GERÇEK SEBEP BARIŞ YARKADAŞ'IN CHP İFŞALARI MI?

CHP'nin yayın organı Halk TV'nin, programı bitirmesindeki ana nedenin, CHP İstanbul il teşkilatındaki taciz ve tecavüzlere karşı sesini en çok yükselten ve olayların perde arkasını ifşa eden Barış Yarkadaş'ı cezalandırmak olduğu belirtiliyor.

Barış Yarkadaş, CHP'deki taciz ve tecavüzlere tepki gösterince CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu tarafından 'şov yapmakla' suçlanmıştı. Bunun üzerine Barış Yarkadaş, olayların perde arkasını ve Canan Kaftancıoğlu'nun yaptıklarını tek tek ifşa etmişti. Yarkadaş'ın Halk TV'den gönderilerek cezalandırıldığı ifade ediliyor.