Medya
31 Mar 2023 11:53 Son Güncelleme: 31 Mar 2023 16:22

Halk TV ekranlarında ‘Korkmaz Tavukçu’ vakası! Gerçek olmayan istifa mektubunu okudular…

Halk TV bir skandala imza attı. Sansürsüz adlı programda, sosyal medyada Memleket Partisi'ni ‘karalamak için’ hazırlanan ‘Korkmaz Tavukçu’ imzalı istifa metni gerçekmiş gibi “Memleket Partisi Çatırdıyor” başlığı ile haber yapıldı.

Halk TV ekranlarında bir skandala imza atıldı. Sansürsüz adlı programda, sosyal medyada Memleket Partisi'ni ‘karalamak için’ hazırlanan ‘Korkmaz Tavukçu’ imzalı istifa metni gerçekmiş gibi “Memleket Partisi Çatırdıyor” başlığı ile haber yapıldı.

SAHTE HESAPTAN PAYLAŞILAN MESAJ OKUNDU

Sosyal medyada sahte bir hesaptan paylaşılan ‘Korkmaz Tavukçu’ isimli bir Memleket Partisi PM üyesinin istifa mektubunu gerçek sanarak haberleştiren Halk TV, "Memleket'te Kılıçdaroğlu İstifası" başlığını kullandı.

Halk TV yorumcuları istifa mektubunu yorumlarken, programın sunucusu İpek Özbey gerçek olmayan istifa mektubunu canlı yayında son kelimesine kadar okudu.

İşte o anlar…

İLK DEĞİL: 'GÜLNAZ ŞIRINGA VAKASI' AKILLARA GELDİ

Geçtiğimiz yıllarda da Halk TV yayınında Özlem Gürses, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye koronavirüs aşısı yapan ‘Gülnaz Şırınga’ isimli bir hemşirenin darp edildiğini gündeme getirmişti.

Ancak bu parodi haberin gerçek olmadığını sonradan anlayan Gürses özür dilemek zorunda kalmıştı.