Magazin
02 Eki 2021 16:21 Son Güncelleme: 02 Eki 2021 17:00

Halil Sezai faturayı medyaya kesti

67 yaşındaki komşusunu darbettiği gerekçesiyle 43 gün hapis yatan şarkıcı Halil Sezai, ''Basına çok kırgınım benim sözlerim çok başka şekilde çarpıtıldı.'' dedi.

Serbest kalmasının ardından yeniden sahne almaya başlayan Halil Sezai, şoke eden açıklamalarda bulunmuştu. Olay sırasında sarhoş olduğunu söyleyen şarkıcı, "Siz böyle 'amcacık' falan diye tanıdınız ama… Ben bunu neden söylüyorum onu da bilmiyorum... Hak etti, kafam güzeldi. Gerektiği şekilde tam dövemedim, bir dahaki sefere… Duygum bu yalan söylemiyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Tepki çeken sözlerinin ardından ilk kez konuşan Halil Sezai, sözlerinin çarpıtıldığını iddia ederek şunları söyledi; "Basına çok kırgınım benim sözlerimi çok başka şekilde çarpıtıldı. Sözlerimin devamında yazıldığı gibi bir şey olmadığı için keşke yapsaydım da bu yazılanların bir karşılığı olsaydı dedim." 

“PİŞMANIM…”

Yaşanan olaydan dolayı ailesine karşı mahcup olduğunu söyleyen Halil Sezai, "Pişmanım tabii ki üzgünüm ama en çok beni saygılı yetiştiren aileme mahcup olduğum, üzdüğüm için pişmanım. 41 yaşındayım ilk defa biriyle kavga ettim." diye konuştu.

Yaşanan olayların iş hayatını etkilemediğini söyleyen Sezai "Ben normal hayatıma devam ediyorum tabii ki sahneler oluyor teklifler de alıyorum. Ama ben bu hayatı istiyor muyum? Onu bilmiyorum" diyerek, hayatından pek memnun olmadığını belirtti.

"O GÜNÜN YARISINI HATIRLAMIYORUM"

Halil Sezai Paracıkoğlu, Armağan Çağlayan'ın YouTube'da yayınlanan 'Gör Beni' programına konuk olmuş ve cezaevi süreci hakkında da konuşmuştu.

Şarkıcı, "Ünlülüğe karşı bir insanım. Ülkemizde bu olaylar günde belki 100-200 kere oluyor ama büyümüyor. O günün yarısını hatırlamıyorum. Çok öfkeli de değildim. Birden bir şey koptu. Detaylara girmek istemiyorum açıkçası, hapis yattım bu olaydan dolayı" demişti.

NE OLMUŞTU?

Halil Sezai, İstanbul Tuzla'da yaşlı komşusu Hüseyin Meriç'i darp ettiği gerekçesiyle gözaltına alınmıştı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında savcılıkta ifade veren Halil Sezai, tutuklanması talebiyle sevk edildiği Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nce "silahla kasten yaralama" suçundan tutuklanmış ve 43 gün cezaevinde kalmıştı.