Televizyon
27 Mar 2018 15:34 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:07

Hakan Peker'den açıklama: Öküz altında buzağı aramayın!

Hakan Peker, olay sonrasında gelen tepkiler üzerine yaptığı açıklamada, "Ben de insanım ve benim de bir sinir sistemim var" dedi.

Google Haberlere Abone ol
TRT Müzik'te yayınlanan 'Engelsiz Sahne' isimli programda engelli vatandaşların, ünlü şarkıcılarla aynı sahneyi paylaştığı programa bu hafta Hakan Peker konuk oldu. Sanatçı Metin Özülkü ile Eyüp Sultan Aylar isimli bir vatandaş ile aynı sahneyi paylaşan Hakan Peker, programın bir bölümünde gergin anlar yaşadı. Canlı yayında şarkı söylediği sırada rejinin ekrana kendisini getirmediğini eleştiren Hakan Peker, "Seyirciyi çekeceğine beni çekmen lazım reji. Anladın mı? Yanlış yeri çekiyorsun" diyerek sahneyi terk etti.

'Öküz altında buzağı aramayın'

Hakan Peker yaşananlarla ilgili bir açıklama da yayınladı. Peker şu ifadeleri kullandı:


"Benim seyircime dinleyicime saygımı, sevgimi beni tanıyan herkes bilir. 30 yıldır da duruşum hep aynıdır. Bu akşam katılmış olduğum TV programında başından itibaren reji ile sorun yaşamama rağmen programa sonuna kadar devam etmeye çalıştım, yaklaşık 1,5 saat. Ancak takdir edersiniz ki ben de insanım ve benim de bir sinir sistemim var. Son şarkımın son nakaratında rejinin uyarılarımıza rağmen hâlâ beni, Eyüp kardeşimi, sahneyi görmezden gelip başka yerleri göstermesine tepki verdim.O an uzun uzadıya bunu yayında anlatmak yerine “Reji yanlış yerleri çekiyorsun burayı çekeceksin” dedim. Bunu söyledikten sonra şarkıya devam edecek moralim kalmadığından ve programın sonuna geldiğimizden dolayı sahneyi Metin (Metin Özülkü)’e bıraktım. Konu bundan ibarettir. Öküzün altında buzağı aramanın manası yok.

'Benim ne kadar mütevazi olduğumu söylerler'

Ne seyircilerime ne de Eyüp kardeşime bir saygısızlık asla söz konusu olamaz. Programa onlar için katıldım. Konuyu farklı yerlere çekip negatif algı yaratmak isteyenlere dip not:

Açıkhava konserlerimde engelli arkadaşlarıma en önde yer ayırarak ağırladım. Ayrıca bugüne kadar da sayısız etkinliklerine davetli olarak katıldım. Bunları da bugüne kadar ne yayınlattım ne de dile getirdim. Böyle de yapmaya devam edeceğim. Sosyal medyada beni ego yapmakla itham edenler bilmeliler ki; Benim ne kadar mütevazi olduğumu hatta mütevazi olduğumu bana söyleyenler de sevenlerimdir."