Gündem
11 Ağu 2015 13:09 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:48

Hakan Fidan'a açık mektupla Zekeriya Öz teklifi: Alır getiririm!

Poyrazköy davası kapsamında hapis yattıktan sonra tahliye edilen emeli SAT Komandosu Ergin Geldikaya, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’a açık mektup yazdı.

Poyrazköy davası kapsamında hapis yattıktan sonra tahliye edilen emeli SAT Komandosu Ergin Geldikaya, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’a açık mektup yazdı.

Ergin Geldikaya mesajında “İşler ters giderse ‘tanımayız, bilmeyiz, bizim elemanımız değildir, hiç de olmadı. Bizim istihbarat raporlarımıza göre emrimizde çalışamayacak kadar onurlu bir vatanseverdir’ diyebilirsiniz” diyerek MİT’i eleştirdi.

“86'lı devrem” diyerek MİT Müsteşarı Fidan’a hitap eden Ergin Geldikaya, eski Savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç hakkında tutuklanma talebiyle yakalama kararı çıkarılmasının ardından Zekeriya Öz ve Celal Kara’nın Gürcistan’a kaçmasını hatırlattı.

Facebook hesabında mesajını paylaşan Geldikaya, “MİT Müsteşarı Hakan Fidan'a açık dilekçemdir” başlıklı yazısında, “Şimdi siz resmi görevli olarak gidip bunu getiremezsiniz. Adalete yardım etmek için bunu bulup getiririm” dedi.

Eski Savcı Zekediye Öz’ün kumpasıyla tutuklandığı ortaya çıkan emeli SAT Komandosu Ergin Geldikaya, MİT Müsteşarı Fidan’a şöyle seslendi:

“86'lı devrem.. Duydum ki Zekoş denen darbeci savcı Gürcistan'a tüymüş.

Şimdi siz resmi görevli olarak gidip bunu getiremezsiniz. Adalete yardım etmek için ben bunu alıp getiririm.

İşler ters giderse ‘tanımayız, bilmeyiz, bizim elemanımız değildir, hiç de olmadı. Bizim istihbarat raporlarımıza göre emrimizde çalışamayacak kadar onurlu bir vatanseverdir’ diyebilirsiniz.

Telefonum ve ev adresim sizde vardır.

Ergin Geldikaya...”