Medya
16 Ağu 2014 09:11 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 16:34

Hakan Albayrak'tan Başbakan ve Dışişleri Bakanı önerisi

Star yazarı Hakan Albayrak, Başbakanlığa neden Ahmet Davutoğlu'nun geçmesi gerektiğini yazdı.

Star gazetesi yazarı Hakan Albayrak'a göre Başbakan Ahmet Davutoğlu, Hakan Fidan da Dişleri Bakanı olmalı.
Cumhurbaşkanı seçilen Erdoğan'ın cumhurbaşkanı seçilmesinden sonra AK Parti'nin başına kim geçecek? Herkesin merak ettiği soruya hükümete yakın yazarlardan Hakan Albayrak, köşesinde cevap verdi.
Erdoğan sonrası oluşacak yeni hükümete dair görüşlerini okurlarıyla paylaşan yazar, Davutoğlu ve Fidan kararının gerekçelerini anlattı. İşte o yazı:
REİS'İN DEVRİMCİ ÇİZGİSİNİ SONUNA KADAR BENİMSEDİĞİ İÇİN

"Reis ‘Cumhurbaşkanı seçimi sürecinde bu konuyu gündeme getirmek fitnedir’ dediği için o süreçte sesimizi çıkarmadık, ama şimdi herkes eteğindeki taşı döküyor ve biz de kendi sözümüzü söylemeden edemiyoruz.

***

AK Parti’nin ve hükümetin başına Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu geçmeli.

Reis’in liderliğini kesinlikle kabul ettiği, onun devrimci çizgisini sonuna kadar benimsediği (ve zaten çizimine büyük katkıda bulunduğu), hem içeride hem dışarıda şer odaklarıyla layıkıyla mücadeleye azmettiği, küresel meydan okumalarla baş etme istidadını gösterdiği, Kürt Meselesi’nin hakkını verecek anlayış ve kapasiteye sahip olduğu, milletle doğru dürüst diyalog kurma ve kaynaşma kabiliyeti sergilediği, ekonominin içini-dışını gayet iyi bildiği vs, vs, vs için...
AYNI SEBEPLERLE HAKAN FİDAN GELMELİ

Aynı sebeplerle Hakan Fidan da hükümette -Ahmet Hoca’nın hemen yanıbaşında- mümkünse başbakan yardımcısı ve dışişleri bakanı olarak, mümkün değilse (ama niye olmasın ki?) sadece dışişleri bakanı olarak yer almalı.

Fikrimiz, arzumuz, teklifimiz budur.

Gerçekleşirse seviniriz.

Geçekleşmesi için yapabileceğimiz bir şey varsa yaparız.

Ama gerçekleşmezse de AK Parti’ye muhabbetimiz ve desteğimiz devam eder, yeter ki hayatî önem atfederek sahiplendiğimiz politikalarında radikal bir değişim yaşanmasın.

***

AK Parti’nin 27 Ağustos 2014’te yeni genel başkan seçimi gündemiyle toplanması planlanan olağanüstü kongresi hayırlara vesile olur inşaallah.

Mevlâ görelim neyler, neylerse güzel eyler.