Röportaj
23 Şub 2019 12:39 Son Güncelleme: 23 Şub 2019 14:13

Hacı Sabancı :"Metrobüse bindim, gerçekten kalabalık"

Posta gazetesinden Kezban Yılmaz’a konuşan Hacı Sabancı “Toplu taşıma araçlarını kullanır mısınız” sorusuna dikkat çeken bir yanıt verdi...

Posta gazetesinden Kezban Yılmaz’a konuşan Hacı Sabancı, “Toplu taşıma araçlarını kullanır mısınız” sorusuna dikkat çeken bir yanıt verdi.

Yılmaz’ın “Ev ve işiniz Anadolu yakasında, ama siz daha çok Avrupa yakasında vakit geçiriyorsunuz” ifadelerine yanıt veren Sabancı, “Evet. Metrobüse bindim, gerçekten kalabalık. Vapur, arabalı vapur ve Marmaray çok kullanıyorum. Marmaray’ı yapanlardan Allah razı olsun. Sırf Marmaray değil üçüncü köprüyü de öyle. Anadolu Yakası ile Avrupa Yakası’nı birbirine bağlayan dört ana hat var şimdi. Marmaray ve 3’üncü köprü trafik sorununu önemli ölçüde rahatlattı. Ben en çok Beykoz/Çubuklu’daki arabalı vapur seferlerini kullanıyorum. Karşıya o şekilde çok rahat geçiyorum” dedi.

Hacı Sabancı, “Zaman zaman Sabancı adının ağırlığından bunaldığınız durumlar oluyor mu” sorusuna da yanıt verdi.

Sabancı, “Yok. Tam tersi büyük bir şans ve gurur benim için. Tabii ki yanında getirdiği bazı sorumluluklar var. Ama biz bunları bilerek yetiştirildik. Hiçbir zaman Sabancı adı beni bunaltmadı. Tam tersi bana hayatı 3-0 önde başlatan bir durum olarak düşündüm hep” diye konuştu.

Röportajın tamamını okumak için tıklayınız