Politika
15 Ağu 2022 13:20 Son Güncelleme: 15 Ağu 2022 13:25

Habertürk yazarından 'çılgın' kulis: Kılıçdaroğlu bunu hesaba katıyor mu?

Habertürk yazarı Kübra Par, eski bir siyasetçi ile yaptığı görüşmeyi, "Duyduğum en çılgın adaylık senaryosu" başlığıyla kaleme aldı.

Par, "Dün Türkiye’nin yakından tanıdığı eski bir siyasetçi ile sohbet ediyorduk. Konu ister istemez muhalefetin adayının kim olacağına geldi. Son dönemde kulislerde konuşulan ‘çılgın’ bir ihtimalden söz etti." diyerek eski siyasetçinin sözlerini şöyle aktardı:

“Seçim tarihi açıklandığı anda öncülüğünü Ümit Özdağ’ın yapacağı bir grup yüz bin imza toplayarak Mansur Yavaş’ı aday gösterecek. Buna karşılık bir başka grup da yüz bin imza toplayarak Ekrem İmamoğlu’nu aday gösterecek. Tabii bu imza sayıları yüz binle kalmaz, milyonu bulabilir.

Her ikisinin de iradesi dışında gerçekleşecek bu durum karşısında halkın isteğine rıza göstermek dışında yapacakları pek bir şey kalmayacak.

O dakikadan sonra 6’lı masadan Kılıçdaroğlu’nun adının çıkıp çıkmamasının bir önemi kalmayacak.

Seçimde asıl yarış Cumhurbaşkanı Erdoğan ile muhalefet adayı arasında değil, İmamoğlu ve Yavaş arasında geçecek” 

Par, yazısını  şöyle noktaladı:

Bunun gerçekleşme ihtimali zayıf, uçuk bir senaryo olduğunu söylemem üzerine, “Benim öne sürdüğüm bir şey değil. Birileri bunu ciddi ciddi pişiriyor” yorumunu yaptı.

Aday olmayı ciddi ciddi düşünen ve belediye başkanları tehlikesini parti içinde bertaraf ettiğini düşünen Sayın Kılıçdaroğlu böylesi bir olasılığı da hesaba katıyor mudur acaba?