Medya
30 Mayıs 2018 11:42 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:14

Habertürk yazarı Ahmet Maranki'yi fena gömdü: Horozken tavuğa dönüşenlerdenmiş!

Ahmet Maranki'nin 'gömdüğümüz şey öfkemizdi' sözlerini köşesine taşıyan Habertürk yazarı Sevilay Yılman, bu tip insanlardan özellikle sosyal medya çok fazla olduğunu söyledi.

Ahmet Maranki geçen hafta Akit TV'de bir programda "Umudum Kafdağı'nın arkası, 25 Haziran. Olmadı, Belgrad Ormanı'nda ağacın altında talim şeyimizi oraya gömdük, çıkacağız sokağa" açıklaması ile çok konuşulmuş hatta hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Maranki, soruşturmanın ardından Yeni Akit gazetesinde kaleme aldığı köşe yazısında, ağacın altına gömdüğü ‘talim şeyi'nin silah değil ‘öfke' olduğunu ileri sürerek geri adım atmıştı.

Ahmet Maranki'nin gündemden düşmeyen sözlerine bir yorum da Habertürk yazarı Sevilay Yılman'dan geldi. Sosyal medyada bu tip insanların fazlaca olduğuna dikkat çeken Yılman, "Üç beş takipçisi, izleyeni olunca horoz kesilirler, asarlar, keserler, atıp tutarlar, ama karşılarında bir savcı gördüklerinde anında tavuklaşırlar..." ifadelerini kullandı.

İşte Sevilay Yılman'ın bugünkü yazısından "Maranki de horozken tavuğa dönüşenlerdenmiş!" başlıklı o bölüm:

ADAM alenen tehdit savurdu ekranlardan... “24 Haziran’da istediğimiz sonuç çıkmaz ise Belgrad Ormanı’na ağacın dibine gömdüğümüz talim için şeyleri çıkartır sokağa çıkarız” dedi.

Buram buram kışkırtıcılık, buram buram nefret kokan bu ifadeler üzerine kıyamet koptu. Küçükçekmece Savcılığı, soruşturma açtı hakkında. Biz “Ne zaman ifadesi alınacak ve savcılık ne yapacak?” diye beklerken Ahmet Maranki denilen vatandaş gazetedeki köşesinden, “Benim silahla işim olmaz! Belgrad’a gömdüğümüz dediğim şey öfkemizdi” deyip güler misin ağlar mısın bir duruma sebep oldu.

Bir sürü şey söylenebilir bunun üzerine ama değmez. Çünkü böyle insanlardan her yerde var. Bakın sosyal medyaya... Özellikle Twiter’a... Yığınla var bu tiplerden.

Üç beş takipçisi, izleyeni olunca horoz kesilirler, asarlar, keserler, atıp tutarlar, ama karşılarında bir savcı gördüklerinde anında tavuklaşırlar...