Keskin Kalem
02 Ara 2016 10:58 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 22:13

Habertürk ve Hürriyet'te tenkisat kapıda! Hangi gruptan yeni TV kanalı geliyor?

Medyaradar'ın gizemli yazarı Keskin Kalem, medya dünyası ile ilgili ilk kez duyacağınız haberleri vermeye devam ediyor...

Medya Mahallemizin Değerli ve Güzel İnsanları!

Ne kadar tatsız bir hafta geride kaldı değil mi?

Sevgili Dostlar;

‘Keskin Kalem’in yazdıklarına gösterilen teveccüh karşısında insanın yazdıkça yazası geliyor!

* * *

Dün Habertürk’teki dostlar mesaj bombardımanına tuttu.

Ulaştırma Servisi’nin lağvedilmesinin herkesi perişan ettiğini anlattılar. Spikerler dahil artık herkes kendi arabalarıyla işe gidip-gelmeye başlamışlar.

Sevgili Dostlar bugün ilk kez benden duyacağınız haberler vermeye devam edeceğim.

Yine ilk kez Keskin Kalem’den duyuyorsunuz.

* * *HABERTÜRK VE HÜRRİYET’TE YILBAŞI HAZIRLIĞI!

Yılbaşına şunun şurasında 29 gün var.

Birçok medya emekçisi için uykusuz geçecek bir dönemdeyiz.

Çünkü Taksim ve Bağcılar’daki iki büyük medya kuruluşunda insan kaynakları ve muhasebe servislerinde hummalı bir çalışma var.

Doğan ve Ciner Medyasında tenkisat hazırlığı yapılıyor.

Çok sayıda medya emekçisi işsiz kalacak.

Hem Ciner hem Doğan medyasında onlarca kişinin işine son verilecek.

Bunlar arasında ünlü yazarlar ve spikerler de var.

Kalanlara da “zam yapılmayacak”, “işinizi koruduğunuza şükredin” denilecek!

Memlekette dolar almış başını gidiyor, kur ayarlaması, yani devalüasyon yaşanıyor.

Sözün özü; iş dünyasında, özellikle de medya dünyasında patronlar “acil kemer sıkma” kararı aldılar.

Modern medya sektörünün imparatorluğu denilebilecek Doğuş Grubu’nda da benzeri bir hazırlık söz konusu. Ancak yüzde yüz teyidi sağlayamadığım bilgi kırıntılarından dolayı ayrıntı yazamıyorum. 

* * *MEDYADA FETÖ PANİĞİ

Sevgili Dostlar, Medya Mahallemizin Güzel İnsanları!

Türkiye’de hemen her yapıda, kurumda ciddi bir kırılma, ayrışma yaşanıyor.

Herkes bir yol ayrımında.

Medya için de geçerli bir süreç bu.

Seksen yaşındaki Aydın Doğan, sanırım hiçbir zaman olmadığı kadar sıkıntılı!

Keskin Kalem’in duyurduğu ABD Başkanı seçilen Donald Trump’ın Ocak sonuna doğru yapılacak yemin törenine davet almanın sevinci kursağında kaldı!

Dün gece nasıl uyudu bilemiyorum!

Sadece Aydın Bey değil, kızları ve damadı Mehmet Ali Yalçındağ da şaşkın!

Kolay olmayacak sıkıntılı bir dönemeçteler!Dün sabah gün ağarırken, Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu, "FETÖ/PDY soruşturması kapsamında" Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Ankara Etimesgut'ta gözaltına alındı.

"FETÖ'nün medya yapılanması içerisinde faaliyet gösterdiği" suçlaması ile gözaltına alınan Muratoğlu dün öğlen saatlerinde de, THY'nin TK2141 sefer sayılı uçağıyla saat 13.30’da Ankara’dan İstanbul’a getirildi.

Uçakta 27’nci sırada oturtulan Muratoğlu, 2 terörle mücadele polisi eşliğinde uçaktan indirildi.

Uçağın altına kadar yanaşan araca bindirilen Muratoğlu, doğruca Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Barbaros Muratoğlu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturma çerçevesinde, "terör örgütünün medya unsuru olarak faaliyet yürüttüğü ve bu şekilde FETÖ/PDY üyesi olduğu" iddiasıyla sorguya çekilecek.

* * *AKŞAM GAZETESİNİN TEPE İSMİ YAZMIŞTI

Gözaltı haberinin duyulmasının ardından Borsa İstanbul'da işlem gören Doğan Holding hisselerinde yüzde 8'i aşan kayıplar görüldü.

Uzun yıllardır Doğan Grubu bünyesinde görev yapan Muratoğlu, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan'ın yakın çalışma arkadaşlarından biri olarak biliniyor.

28 yıldır grup bünyesinde olan Muratoğlu hakkında başlatılan soruşturmada çok kritik bilgiler ve ilişkiler ağının ortaya saçılıp saçılmayacağını bilemiyoruz.

Ancak bildiğim diken üstü, bıçak sırtı hayatlar ülkesinde yaşadığımızdır.

* * *

Sevgili Dostlar, dün Doğan Holding’i sarsan, şoke eden gelişmenin yaşanacağı malumdu!

Ancak bu operasyonun Doğan Medyası ile sınırlı kalmayacağı kesin!

Sırada Ciner Medyası olduğu yolunda bayağı ciddi duyumlardan söz ediliyor.

Sebebi de, 17-25 Aralık darbe girişimi sırasında, bu alçak hamlenin medya ayağındaki isimler arasında gösterilenlerden bazılarının Habertürk TV ile Gazete Habertürk’te en üst düzey görevlerde bulunmaları.

Şu anda Silivri Cezaevi’nde yatan gazeteci bozuntularından bazıları, yurt dışına kaçamayan FETÖ’nün basın dünyasındaki çocuklarından Erdal Şen, Abdullah Kılıç ve Cuma Ulus’tan söz ediyorum.

Bu isimleri Ciner Medya’ya kimler yerleştirdi?

Şu anda ABD’de yaşayan Gazete Habertürk yazarı Yavuz Semerci’yi 17-25 Aralık darbe girişimi sonrasında Fetullah Gülen ile görüşmeye kim gönderdi? http://www.haberturk.com/yazarlar/yavuz-semerci/939099-inlerinden-izlenim

Semerci’nin Pennsylvania’da FETÖ elebaşıyla resim çektirdiği görüşme sonrası gazeteye yazdıklarına kim yeşil ışık yaktı? http://www.haberturk.com/yazarlar/yavuz-semerci/926020-artik-yok-hukmundedir

17-25 Aralık darbe girişimi sırasında algı harekât timi oldukları iddia edilen Erdal Şen, Abdullah Kılıç ve Cuma Ulus, Ciner Medya kaptanlarına rağmen mi hareket ettiler?

Yani zor günler birçok FETÖ seviciler için kapıda gibi görünüyor!

Benzeri sorular birçok medya organı için gündemde!

Yani FETÖ ekibiyle bir dönem ilişki içinde yeralmış, hatta onlarla birlikte hareket etmişler kimler? Onların aleniyet kazanmış elemanlarına gazete ve televizyonlarında önemli makamları kimler, hangi sebeple verdiler? Ekranları, gazete sütunlarını teslim ettiler?

İşte tüm bunlar şimdi mercek altında.

Olsun diyorum sevgili dostlar!

Çünkü bu yapının medya ayağı çözülmedikçe kimseye rahat yok bu memlekette.

* * *Sevgili Dostlar, dün Doğan Holding’i sarsan, şoke eden gelişmenin yaşanacağı gerçekten çok belliydi!

Çünkü AKŞAM Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu, Muratoğlu'nun FETÖ bağlantılarına ilişkin iddiaları ortaya koymuş, günler öncesinden yazmıştı!

AKŞAM'ın "Aydın Doğan'ın FETÖ Kriptosu' başlığı ile manşetine taşıdığı Kelkitlioğlu, yazısında soruşturmaya konu olan suçlamaları tek tek ortaya koymuştu.

İşte 24 Kasım'daki o yazının bazı bölümleri:

17-25 ARALIK MİLAT AMA

"...Muratoğlu, Doğan’ın Ankara’daki bütün işlerini yürüten isimlerin başında geliyor. Bir anlamda Aydın Doğan’ın kara kutusu. Terörist başını Pensilvanya’da ziyaret eden isimlerden biri."

"...Muratoğlu, 17-25 Aralık darbe girişiminin ardından 2014 ve 2015 yıllarında FETÖ’ye yakın, hatta militan düzeyinde birçok işadamı, yargı mensubu, medya imamıyla görüşüyor. Görüştüğü isimlerin çoğu ByLock kullanıcısı. Ailesi içinde de FETÖ üyesi olanlar var. Eniştesi FETÖ’nün şirketlerinde çalışıyor. Eşinin yeğeni Burdur’da soruşturma kapsamında gözaltına alınıyor.

"...Terörist başının iş dünyasındaki en önemli ismi Akın İpek’in kardeşleri Muratoğlu’nun teşrik-i mesai yaptığı isimler. Muratoğlu, Doğan’ın özellikle yargıdaki sorunlarını çözmek amacıyla FETÖ militanlarını devreye sokuyor...”

* * *

Sevgili Dostlar bu satırları yazarken birden aklıma, 17-25 Aralık darbe girişimi öncesi ve sonrasında İstanbul ve Ankara’da o dönemlerin emniyetteki erklere, yani makam ve mevkii sahiplerine gidip “emrinizdeyim” diyen kimi gazeteciler geldi!

“Beni kullanabilirsiniz” diyen gazeteci bozuntularından, kurnazlardan söz ediyorum.

Onlardan bazıları bugün televizyonlarda yönetici koltuğunda oturuyor. Kimisi de sabahları saat çaldırıyor, Türkiye’yi güne uyandırıyor!

* * *

MİLLİYET TV HAZIRLIK YAPIYOR!

Medya Mahallemizin Güzel İnsanları, Sevgili Dostlarım;

Kaba taslak bilgilerle de olsa sizlere Demirören Grubu’nun medyasındaki heyecanlı ve hummalı bir hazırlığın haberini de vermek istiyorum.

Milliyet gazetesi televizyon kanalı için hazırlık yapıyor.

Yani Beste Sarıpınar ile Gülşah Arslantaş gibi spikerler tarafından, gazetenin internet sitesi üzerinden yapılan haber bülteni yayınını televizyona taşımak için geceli-gündüzlü çalışma var.

Stüdyolar hazırlandı bile!

İşin kaptanı da, Demirören ailesinin kankası, TGRT’nin kurucu isimlerinden Mehmet Soysal.

Milliyet TV, FETÖ’nün medya yapısı içinde yeralmış Bugün TV ile Kanaltürk’ün kapatılmasıyla işsiz kalmış medya emekçileri de dahil birçok işsiz ekran yüzüyle, editör ve yönetmeniyle görüşmeler yapılıyor.

Sevgili dostlar;

Görüşülen isimlerin o hain FETÖ yapısıyla uzaktan yakından ilgilerinin bulunmadığını da vurgulamak boynumun borcudur.

Tıpkı terör örgütü PKK’nın sesi gibi yayın yapan ve geçen haftalarda kapatılan İMC TV’de sadece basın emekçisi olarak çalışmış bazı kardeşlerimiz gibi!

Bugün havuz medyasında veya muhalif kanallarda, gazetelerde ekmek parası için ter döken birçok emekçi kardeşimiz var.

Onları yaftalamak vicdansızlıktır.

Siyasi borazan ve sözcü olanlar zaten aleni ortadalar.

Milliyet TV konusuna dönelim!

Nerde kalmıştık?

Milliyet TV için ekran tecrübesi bulunduğu düşünülen Öykü Cengiz ve Merve Dinçkol ile anlaşma yapıldı. Prompter spikeri hanımefendiler geçtiğimiz günlerde işbaşı yaptı.İnternetteki yayınlarına göz attım; bu kızlarımız affetsin beni!

Prompter olmayınca spikerlik yapamayacakları çok barizdi maalesef!

Milliyet Gazetesi Yazı İşleri Editörü İsmail Şahin’i ortalarına almış soru yöneltmeye çalışıyorlardı!Öykü Cengiz ve Merve Dinçkol gerçekten sunum yaparken çok zorlandılar. Adeta acı içinde kıvrandılar!

Yalan diyorsam izleyin lütfen! http://www.milliyet.com.tr/Milliyet-Tv/video-izle/Cumhurbaskani-Erdogan-ile-Putin-arasindaki-kritik-gorusmelerde-ne-konusuldu--OC29CIKuueOy.html

Milliyet TV televizyondan yayına geçmek için tecrübe yüklü kadro oluşturmak zorunda. Hem de acilen! Yoksa şimdiden geçmiş olsun!

Son bilgimi de paylaşayım, Milliyet TV kadrosunu büyütmek için birçok isimle görüşme halinde.

Ancak Mehmet Soysal ile mi bu işi yürütecekler, yoksa yeni isimler mi devrede olacak, bilemiyorum!

Duyduğum Demirören Ailesinin alternatif isim aradığı yönünde.

* * *

Sevgili Dostlar hadi bana eyvallah!

Haftaya çalışanlarının alacaklarını ödemeyen, açılan davalarla arabalarına bile haciz konulan sözde medya patronunu yazmak istiyorum!

Hepinize fıkır fıkır, cıvıl cıvıl bir hafta sonu diliyorum güzel dostlarım!

KESKİN KALEM